20:00 - 16:00

ساعات کاری شنبه تا چهارشنبه

20:00 - 16:00

ساعت کاری شنبه تا چهارشنبه

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

بهترین وکیل چک در تهران (مشاوره تضمینی و فوری)

راهنمای مطالعه این مطلب

حتما می دانید که قوانین مربوط به چک ها هر ساله در حال تغییر است. این تغییرات به منظور اصلاح بیشتر در قوانین صورت می گیرد. در حقیقت قانون گزاران در این باب با تغییراتی که می دهند می خواهند از بروز هرگونه ضرر و زیان رای طرفین جلوگیری به عمل آورند. اما اگر کسی با امور مربوط به چک اعم از حقوقی و کیفری رو به رو شود، باید به چه کسی برای پیگیری امور و احقاق حقوق خود مراجعه نماید؟ بدیهی است که وکیل در این امور حرف اول را می زند. اما باید توجه نمایید که وی وکیل پایه یک دادگستری باشد که صرفا یکی از تخصص های وی به امورکیفری و حقوقی چک ها مربوط باشد. اصطلاحا چنین فردی را بهترین وکیل چک در تهران و شهرستان ها می نامیم.

در این مقاله با توجه به اهمیت این موضوع و ارتباط کامل آن با مال و سرمایه افراد و موضوعات و جرایمی نظیر انواع کلاهبرداری ها در این مقاله اهمیت مشاوره با بهترین وکیل در تهران را که در امور چک تخصص دارد بیان می کنیم و راه های ارتباطی با وی را ارائه می دهیم. با ما همراه باشید.

انواع چک در تعریف بهترین وکیل چک در تهران

قبل از ورود به بحث نقش و تاثیر بهترین وکیل چک برای انجام امور مربوطه، ابتدا با انواع چک در عالم حقوقی ایران آشنا شوید. این انواع با توجه به کاربردشان به شرح زیر است:

 • بانکی عادی
 • چک تایید شده: دارای ضمانت اجرایی
 • تضمین شده: دارای ضمانت اجرایی
 • چک رمزدار
 • چک مسافرتی: رای سفرهای خارجی استفاده می‌ شود
 • صیادی: به عنوان ضمانت خرید قسطی ارائه می‌شود

در نظر بدارید که بهترین وکیل چک در تهران تخصص لازم برای حل و فصل موضوع در تمایمی انواع چک را داراست.

بهترین وکیل چک

بهترین وکیل چک در تهران یا شهرستانها به فعالیت تخصصی در این حوزه مشغول است. علاوه بر این جالب است بدانید که از وی می توان به عنوان بهترین وکیل کلاهبرداری در تهران و شهرستانها یاد کرد که در امور مربوط به چک به صورت تخصصی مشغول به فعالیت است. در ادامه فعالیت وی را در شهر تهران، تخصص های مربوطه در دو حوزه کیفری و حقوقی و راه های ارتباطی با وی را بررسی می کنیم.

 • چه معیار هایی را برای انتخاب وی در نظر بداریم؟
 • وی چه امتیازاتی نسبت به دیگر همکاران دارد؟
 • مشاوره های وی به چه کیفیتی است؟
 • طرح دعوا توسط وی چگونه است؟

اینها تمامی مواردی اند که در ادامه به پاسخ همه ی آن ها می رسیم.

جهت مطالعه بیشتر کلیک کنید: مجازات کلاهبرداری

بهترین وکیل چک در تهران

منظورمان از بهترین وکیل چک کیست؟ در ابتدا به این مورد اشاره کردیم که قوانین مربوط به صدور و وصول چک ها هر ساله در حال تغییر است. در نتیجه بهترین وکیل چک وکیل پایه یک دادگستری است که یکی از حوزه های فعالیت خود را به امور مربوط به چک اختصاص داده است در نتیجه هر ساله نسبت به قوانین موضوعه جدید اطلاعات کافی و وافی را کسب می نماید. از طرفی علاوه بر تسلط کامل بر مواد و مقررات مربوطه از تجربه کافی نیز برخوردار است. در نتیجه نسبت به سایر همکاران قدرت عمل بهتری در این زمینه دارد. می تواند بهترین تصمیم ها را برای موکلین در این حوزه اتخاذ نماید.

در نتیجه عملکرد وی می توانید از حصول بهترین نتیجه در این زمینه اطمینان حاصل نمایید. نتیجه حاصل و مطلوب همیشه برنده شدن در پرونده ها نیست. این مورد را می توان این چنین معنا کرد که اگر فردی در یکی از پرونده های مربوط به چک متحمل ضرری یک میلیارد تومانی گردد، این ضرر با عملکرد به جای بهترین وکیل چک در تهران به یک دوم تقلیل یابد.

مونا ترابی

مونا ترابی

وکیل پایه یک دادگستری ، مدیر مؤسسه عدالت آریایی

درخواست مشاوره

بهترین وکیل چک کیفری در تهران

معرفی بهترین وکیل چک در تهران

در موسسه عدالت آریایی با حضور بهترین وکیل چک در تهران با بیش از 12 سال سابقه موثر در امور حقوقی و کیفری مربوط به چک ها، همواره به جهت احقاق حقوق موکلین کوشیده ایم. اگر با پرونده های مربوط به انواع چک سر و کار دارید از مشاوره با بهترین وکیل کیفری در تهران که در این موسسه مشغول به فعالیت است غافل نمانید.

به جهت اخذ مشاوره تخصصی و تضمینی به صورت فوری می توانید همین حالا با ما تماس بگیرید: 09121979750

مشاوره با بهترین وکیل چک در تهران

بحثی که در مشاوره با وکیل از اهمیت بالایی برخوردار است این است که دعوای مورد نظر شما، در کدام نوع از دعاوی مربوط به چک جای دارد؟ باید بدانید که دعاوی چک را می توان به دو دسته کلی به شرح زیر تقسیم نمود:

 • امور کیفری چک
 • امور کیفری چک

قدم اول قبل از هر کاری در دعاوی مربوط به چک، مشاوره با بهترین وکیل چک در تهران است. وی تمامی اسناد و مدارکی را که در اختیار دارید بررسی می کند. سپس با توجه به آن چه موجود است نتیجه می گیرد که دعوای شما رد کدام دسته از دعاوی مربوطه قرار دارد تا با نتیجه بگیرد با چه ترتیبی اقدام نماید. در ادامه هر کدام از این دو مورد را به صورت کاملا جدا و مجزا بررسی می کنیم تا با نقشی که بهترین وکیل چک در هر کدام ایفا می کند آشنا شوید.

بهترین وکیل چک کیفری در تهران

در قسمت قبل دعاوی چک را به دو دسته حقوقی و کیفری تقسیم نمودیم. در این قسمت به دعاوی اشاره می کنیم که بهترین وکیل چک در تهران یا شهرستان ها برای احقاق حقوق شما و حل و فصل ماجرا به طرح دعوای کیفری اقدام می نماید. انواع دعوای چک کیفری عبارت اند از:

 • سرقت چک
 • مفقودی چک
 • کلاهبرداری با چک

البته لازم به ذکر است عنوان دعاوی کیفری در گذشته بسیار بیشتر بوده است. حال آنکه با تغییر قوانین (اضافه و حذف بسیاری از قوانین گذشته) از این دعاوی می توان به این سه مورد که پر تکرارترینند اشاره نمود. که کلاهبرداری از از مهمترین و شایع ترین آن هاست.

بهترین وکیل چک حقوقی در تهران

حال که با نقش و دعاوی کیفری مربوطه که در زمره وظایف بهترین وکیل چک در تهران می شناسیم اشاره کردیم، نوبت آن است تا با دعاوی حقوقی که وی در آن ها تخصص دارد اشاره نماییم. انواع دعاوی حقوقی چک عبارت اند از:

 • مطالبه وجه چک
 • چک سفیر امضا
 • مطالبه وجه چک از ضامن
 • مطالبه وجه چک از ظهر نویس
 • گذشت مرور زمان چک

پس از آنچه تا بدین جا گفتیم، نتیجه می گیریم ابتدا نوع دعوا مشخص می شود، سپس با تشخیص نوع و عنوان آن توسط بهترین وکیل چک، وی مبادرت به طرح دعوا، دفاع و پیگیری به منظور حصول نتیجه می نماید. اما طرح دعاوی چگونه است؟ به عنوان آخرین بحث به این مورد نیز اشاره می کنیم.

طرح شکایت کیفری و حقوقی چک

آنچه به عنوان سخن آخر و جمع بندی در این بحث به آن می پردازیم، طرح دعاوی اعم از کیفری و حقوقی توسط بهترین وکیل چک در تهران است.

 • طرح دعوا به صورت حقوقی: بهترین وکیل بانکی در تهران اذعان می دارد که دارنده چک می تواند برای وصول وجه چکی که فاقد وصف کیفری است به دادگاه محل بانک محال علیه که چک در آن منجر به صدور گواهی عدم پرداخت شده است یا دادگاه محل اقامت خوانده  یا دادگاه محل صدور چک، مراجعه و با تقدیم دادخواست و پرداخت هزینه دادرسی بر مبنای مبلغ چک، تقاضای رسیدگی کند؛ البته در حال حاضر تمامی دادخواست های حقوقی از طریق دفاتر خدمات قضائی ثبت و به دادگاهها ارجاع می شود.
 • طرح دعوا به صورت کیفری: دعوای کیفری اعلام جرم نسبت به صدور چک بلامحل نیز از جمله پرونده‌های رایج در نظام قضایی ماست. در این نوع دعوا شاکی ابتدا باید شکواییه‌ای تنظیم و به دادسرای عمومی و انقلاب ارایه کند. مجازاتی که قانون‌گذار در قانون صدور چک، برای صادرکننده چک بلامحل در نظر گرفته است، حبس و جزای نقدی است. اما ممکن است دانستن جزئیات در مورد این نوع پرونده‌ها بتواند از حجم زیاد آن‌ها بکاهد.

بهترین وکیل چک در تهران خاطر نشان می شود که اگر از تاریخ وصول چک ۶ ماه بگذرد. همچنین وصول چک صورت نگیرد. دیگر دعوای کیفری برای آن چک امکان‌ پذیر نخواهد بود. همچنین اگر گواهی عدم پرداخت گرفته شود. اما تا ۶ ماه بعد از آن به دادگاه مراجعه نشود. باز هم امکان طرح دعوای کیفری وجود ندارد.

در اینجا می توانید پاسخ سوالات خود و کاربران دیگر را مشاهده کنید:

احساس خود را درباره این مطلب بگویید 1 نظر

5 1
بهترین وکیل چک در تهران (مشاوره تضمینی و فوری)
مونا ترابی

مونا ترابی

وکیل پایه یک دادگستری ، مدیر مؤسسه عدالت آریایی

درخواست مشاوره
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره