20:00 - 16:00

ساعات کاری شنبه تا چهارشنبه

20:00 - 16:00

ساعت کاری شنبه تا چهارشنبه

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

بهترین وکیل بانکی در تهران ( متخصص در امور حقوقی و کیفری بانکی)

مشاوره با بهترین وکیل بانکی در تهران

راهنمای مطالعه این مطلب

امور بانکی یکی از امور بسیار تخصصی اند که به دلیل تخصصی بودن آنها نمیتوان از هر وکیلی انتظار داشته باشیم تا از حل و فصل آن بر آید. در این مقاله ضمن بررسی جوانب مختلف در مورد بهترین وکیل بانکی در تهران به معرفی وی و ارائه راه های ارتباطی با وی نیز می پردازیم.

بهترین وکیل بانکی در تهران

بهترین وکیل بانکی کیست؟ در پاسخ باید بگوییم که حقوق بانکی مجموعه قوانینی است که بر رابطه بانک ها با هم، بانک ها با مردم و بانک ها با دولت نظارت می کند و این قواعد بر عملیات بین آن ها حاکمیت دارد. حقوق بانکی یک مبحث میان رشته ای است یعنی از طرفی زیر شاخه حقوق خصوصی و از طرف دیگر زیر شاخه حقوق عمومی است. حقوق خصوصی به دلیل این که اولا فعالیت های بانک ها جزو اعمال تجاری محسوب می شود و ثانیا عقود بانکی در زمینه جذب منابع و مصارف بانکی، زیر شاخه حقوق مدنی می باشد و ثالثا حدود مسئولیت مدنی بانک ها و کارمندان آن ها در مقابل مشتریان را باید در قواعد عمومی جست و جو کرد.

بهترین وکیل بانکی در تهران ، بهترین وکیل در تهران است که به صورت تخصصی در دعاوی مرتبط با این حوزه فعالیت می نماید.

تخصص های بهترین وکیل بانکی در تهران

برای هر وکیلی با توجه به زمینه که در آن فعالیت داردف تخصص ها وی ویزگی هایی منحصر به فرد را در نظر داریم. البته ناگفته نماند که ویزگی هایی از قبیل رازداری و تجربه را برای تمامی وکلای پایه یک متصور هستیم. اما به عنوان مثال برای بهترین وکیل طلاق در تهران این ویژگی را متصوریم که از قدرت پیگیری و تعامل بسیار بالایی برخوردار باشد. بهترین وکیل بانکی در تهران نیز از این قاعده مستثنی نیست. وی با توجه به زمنه ای که در آن فعالیت دارد باید دارای ویژگی ها و تخصص هایی باشد که آن ها را برای هر وکیلیل متصور نیستیم. این ویژی ها و تخصص ها عبارت اند از:

 • اطلاع از امور حسابرسی
 • اطلاع از امور قرارداد ها
 • تسلط بر آیین نامه های بانک مرکزی
 • تسلط بر حقوقی خصوصی و کیفری

معیار انتخاب بهترین وکیل بانکی در تهران

معیار انتخاب بخترین وکیل بانکی در تهران چیست؟ یا بهتر است اینگونه عنوان کنیم که چه معیارهایی را با توجه به آنچه تا بدین جا گفتیم باید در انتخاب بهترین وکیل بانکی در تهران مد نظر بداریم؟ به عنوان مهمترین معیارها می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • تحلیل و دقت: برای بررسی معاملات مالی و مسائل پیچیده بانکی، دقت و توانایی در تحلیل درست مسائل در ابعاد مختلف حقوقی، اقتصادی، بازرگانی، تجاری و حتی سیاسی بسیار مهم است.
 • آشنایی با روند قضایی و نظر قضات
 •  مهارت های ارتباطی: وکیل بانکی باید توانایی ارتباط موثر با مشتریان، پرسنل و مدیران بانک ها، سایر وکلا، کارشناسان رسمی دادگستری و البته قضات دادگاه ها و نیز مراجع غیر دادگستری مانند سازمان تعزیرات حکومتی و دیوان عدالت اداری در بیان کامل و صحیح انواع مباحث و موضوعات حقوق بانکی و نکات دقیق آن ها را داشته باشد.
 • آشنایی با نظریه های موجود و مرتبط با موضوع مورد نظر
 •  قابلیت مذاکره: توانایی مذاکره و رسیدن به توافقات میان طرفین در مسائل حقوق بانکی قبل از طرح هرگونه دعوا و یا حل و فصل آن قبل از صدور حکم دادگاه بسیار مهم است.
 • پیگیری مداوم و به عمل آوردن نهایت تلاش به جهت تسریع امور

بهترین وکیل بانکی در تهران برای امور حقوقی

بهترین وکیل بانکی در تهران برای امور حقوقی

اولین دسته بندی که برای امور بانکی مورد بررسی قرار می دهیم، امور حقوقی است. همانگونه که برای سایر امور حقوقی به وکیل متخصص در همان حوزه مراجعه می کنیم، برای این مورد نیز باید در صدد مشاوره با بهترین وکیل بانکی در تهران بر آییم. به عنوان مثال در امور ملکی به دنبال بهترین وکیل ملکی در تهران هستیم. یا در امور مربوط به قرارداد ها به دنبال بهترین وکیل قرارداد در تهران می گردیم. در نتیجه بدیهی است که در اموری اینچنین تخصصی و با ارزش نیز به دنبال متخصص ترین افراد باشیم. از جمله امور بانکی حقوقی عبارت اند از:

 • ابطال سود مازاد
 • استرداد سود مازاد
 • ابطال قرارداد صوری
 • ابطال اجراییه هاس ثبتی و عملیات اجرایی
 • اقاله اموال تملیکی

در ادامه به امور کیفری که برای بهترین وکیل بانکی در تهران در نظر داریم اشاره می کنیم. با ما همراه باشید.

بهترین وکیل بانکی در تهران برای امور کیفری

همانطور که پیشتر اشاره کردیم، بهترین وکیل بانکی در تهران در برخی پرونده ها که در دسته بندی کیفری قرار دارند نقش بهترین وکیل کیفری در تهران را ایفا می نماید. از جمله اموری که می توان از آن ها به عنوان امور بانکی کیفری یاد کرد، موارد زیر اند:

 • جعل سند مورد رهن
 • ارزش گذاری مازاد بر سند مورد رهن
 • پولشویی
 • تاسیس غیر مجاز بانک
 • اخلال در نظلم اقتصادی
 • خیانت در امانت
 • ربا
 • کلاهبرداری
 • اختلاس

البته گفتنی است که چنین وکیلی در امور کلاهبرداری باید به عنوان بهترین وکیل کلاهبرداری در تهران نیز به ایفای نقش بپردازد. این بدان معناست که برای وی تمامی ویژگی ها و عمده وظایف بهترین وکیل کیفری را متصور هستیم.

مشاوره تخصصی با بهترین وکیل بانکی در تهران

مشاوره تخصصی با بهترین وکیل بانکی در تهران ملزم آن است که ابتدا تشخیص داده شود دعوای شما حقوقی است یا کیفری. طرف دعوای شما دقیقا کیست؟ و همچنین عنوان دعوای شما دقیقا چیست؟ چه مراحلی پیش رو دارید؟ به کدام مرجع باید مراجعه نمایید و چه مدت زمانی را برای حصول نتیجه مطلوب باید متصور باشید؟

در نتیجه باید ابتدا بعد از انتخاب بهترین گزینه با تمامی مدارک در وقت تعیینی خود حضور به هم رسانید. سپس اجازه مطالعه دقیق مدارک را در فرصتی مشخص به وی بدهید. بعد از اعلام گزارش از موضوع مورد نظر شما، می توانید به جهت شروع و پیگیری امور مربوطه اقدام به اهدای وکالت به وکیل بانکی مورد نظر نمایید. این فرآیندی است که در حالت کلی برای مشاوره با وکلای متخصص در نظر داریم. از آنجا که وکلای بانکی مجرب نیز از این قاعده مستثنی نیستند به شما توصیه می کنیم در جریان مشاوره از نکات مطروحه غافل نمانید.

سوالات متداول

بهترین وکیل بانکی در تهران چه می کند؟

وی با تکیه بر تجربه کافی و تسلط بر مواد قانونی مرتبط با موضوع شما همواره می کوشد تا به جهت احقاق حقوق شما بر آید یا شما را از هرگونه اتهام بری سازد.

هزینه بهترین وکیل بانکی در تهران چقدر است؟

در ارتباط با هزینه عای مربوط به پرونده های هیچ یک از وکلا قیمت یکسانی اعلام نمی کنند. به عبارتی اساسا یک قیمت مشخص وجود ندارد. از این رو بهترین وکیل بانکی بعد از بررسی جوانب کار با توجه به اینکه موضوع حقوقی است یا کیفری و اینکه عنوان دعوا چیست و نیازمند چقدر زمان و پیگیری است. اعلام هزینه می کند.

بهترین وکیل بانکی در تهران کیست؟

وکیل بانکی کسی است که تخصص او در حوزه مسائل مرتبط با بانک ها و موسسات مالی و اعتباری می باشد. وکلای بانکی به مشاوره و راهنمایی و وکالت اشخاص حقیقی و حقوقی در دعاوی و پرونده هایی می پردازند که یک طرف آن بانک است و یا به نوعی به بانک ارتباط پیدا می کند.

در اینجا می توانید پاسخ سوالات خود و کاربران دیگر را مشاهده کنید:

احساس خود را درباره این مطلب بگویید 2 نظر

5 2
بهترین وکیل بانکی در تهران ( متخصص در امور حقوقی و کیفری بانکی)
مونا ترابی

مونا ترابی

وکیل پایه یک دادگستری ، مدیر مؤسسه عدالت آریایی

درخواست مشاوره
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره