قرارداد کار

قرارداد کار و انواع آن

همه ما وقتی تصمصیم به شروع کار در یک شرکت یا سازمان را می گیریم مهمترین چیزی که در نظر می گیریم این است که حق و حقوق ناشی از خدماتی که ارائه می دهیم را دریافت کنیم . هم چنین کسی که اقدام به استخدام دیگری می کند مطالبه اصلی اش این است که در قبال پرداخت حق الزحمه ، خدماتی که بابت آن یک نفر را استخدام کرده است ، دریافت کند . قانون برای اینکه آسودگی خاطر کارگر و کارفرما را فراهم کند و هم اینکه آنها را به رابطه کارگر و کارفرمایی جنبه قانونی بدهد ، قانونی را تحت عنوان قانون کار تصویب کرد و در آن ذکر کرد که رابطه کارگری و کارفرمایی باید بر اساس قراردادی به نام قرارداد کار شکل بگیرد .

در ماده 7 قانون کار ، تعریف قرارداد کارآمده است . طبق این ماده :  ” قرارداد کار عبارتست از قرارداد کتبی یا شفاهی که به موجب آن کارگر در قبال دریافت حق السعی ، کاری را برای مدت موقت یا مدت غیرموقت برای کارفرما انجام می دهد “. با توجه به تعریفی که قانون از قرارداد کار کرده است می توان ویژگی های این قرارداد را مشخص کرد .

 

ویژگی های قرارداد کار

ویژگی های قرارداد کار از قرار زیر است :
1- قرارداد کار یک قرارداد معین است : یعنی این عقد در قانون نام دارد و برای آن قواعد مشخصی در نظر گرفته شده است.
2- قرارداد کار یک قرارداد رضایی است : یعنی برای انعقاد آن تشریفات به خصوصی نیاز نیست و می توان آن را هم به صورت شفاهی و هم به صورت کتبی منعقد کرد .
3- قرارداد کار یک قرارداد معوض است : یعنی کارگر در قبال انجام کار حق الزحمه دریافت می کند و کارفرما در قبال اینکه کسی کاری را برای او انجام می دهد به او اجرت می دهد .
4- قانون کار یک قانون آمره است : یعنی در این قرارداد نمی توان برای کارگر مزایایی کمتر از میزان مقرر در قانون کار در نظر گرفت بجز مواردی که خود قانون اجازه داده است .
قرارداد کار

شرایط صحت قرارداد کار

برای صحت قرارداد کار باید اطلاعاتی در این قرارداد وجود داشته باشد . این اطلاعات از قرار زیر است :

  1. نوع کار یا حرفه یا وظیفه ای که کارگر باید به آن اشتغال یابد .
  2. حقوق یا مزد مبنا و لواحق آن
  3. ساعات کار، تعطیلات و مرخصی ها
  4. محل انجام کار
  5. تاریخ انعقاد قرارداد
  6. مدت قرارداد، چنانچه کار برای مدت معین باشد.
  7. موارد دیگری که عرف و عادت شغل یا محل، ایجاب نماید.

علاوه بر این از جمله موارد دیگر شرایط صحت قرارداد کار می توان به مشروع بودن و معین بودن موضوع قرارداد اشاره کرد .

قرارداد کار دائمی

قرارداد کار دائم یا قرارداد کار غیر موقت ، قراردادی است که در آن مدتی برای قرارداد تعیین نشده است . در واقع این نوع قرارداد بهترین نوع قرارداد برای کارگر است . قرارداد کار دائمی موجب می شود تا کارگر بتواند از مزایای یک کار ثابت برخوردار باشد ، زیرا با افزایش تعداد سال های کاری ، مزایای کارگر ازجمله سنوات و بیمه افزایش می یابد . علاوه بر این بعد از خاتمه کار می تواند از مزایای صندوق تامین اجتماعی مانند بازنشستگی و از کار افتادگی استفاده کند .قرارداد کار دائم بهترین نوع قرارداد کار برای کارگر است.

قرارداد کار موقت

یکی از انواع آن  ، قرارداد  موقت است . در این موارد معمولا به خاطر ماهیت کار که جنبه غیر مستمر و موقتی دارد ، به تبع قراردادی کاری هم برای همان دوره منعقد می شود .  اما در تبصره 1 ماده 7 قانون کار آمده است که : ” حداکثر مدت موقت برای کارهایی که طبیعت آنها جنبه غیر مستمر دارد توسط وزارت کار و امور اجتماعی تهیه و به تصویب هیات وزیران خواهد رسید  ” . از این رو قانون کار وظیفه تعیین حداکثر زمان برای انعقاد قرارداد کار موقت را بر عهده وزارت کار و امور اجتماعی قرار داده است تا مانع از انعقاد قراردادهایی شود که به ضرر کارگر است . علاوه بر این در کارهایی که طبیعت آنها جنبه مستمر دارد ، در صورتی که مدتی در قرارداد ذکر نشود ،قرارداد کار دائمی تلقی می شود .

قرارداد کار معین

قرارداد کار معین همانطور که از نام آن بر می آید مربوط به قراردادهای کاری است که بابت انجام یک کار معین منعقد می شوند . برای مثال کارفرما ابزار و وسایل لازم را در اختیار کارگر قرار می دهد تا کارگر خانه رنگ کند . در قرارداد کار معین اگر مطابق قرارداد یک سال یا بیشتر ادامه داشته باشد ، چه به صورت متوالی و چه به صورت متناوب ، کارفرما موظف است برای هر سال سابقه کار بر اساس آخرین حقوق ، مبلغی معادل بک ماه حقوق به عنوان مزایای پایان کار به کارگر پرداخت کند . این موضوع در قراردادهای کار موقت نیز جاری است .
علاوه بر این هر گاه قرارداد کار برای مدت موقت و یا برای انجام کار معین ، منعقد شده باشد ، هیچ یک از طرفین به تنهایی حق فسخ آن را ندارند .

 

قرارداد کار

 

نمونه قرارداد کار

نمونه قرارداد کار
1) مشخصات طرفین 
کارفرما / نماینده کارفرما :
آقای / خانم / شرکت ……………………… فرزشد ……………………… شماره شناسنامه / شماره ثبت : ………………………
 به نشانی : ………………………
کارگر :
آقای / خانم ……………………… فرزند ……………………… متولد ……………………… شماره شناسنامه……………………… شماره ملی . ……………………… میزان تحصیلات ……………………… نوع و میزان مهارت : ………………………
به نشانی : ………………………
2) نوع قرارداد :
دائم  □    موقت   □  مدت قرارداد : ………………………  کار معین □
3) نوع کار یا حرفه یا حجم کار یا وظیفه ایکه کارگر به آن اشتغال می یابد : ………………………
4) محل انجام کار : ………………………
5) ساعت کار : ………………………
6) حق السعی :
الف : مزد ثابت / مبنا / روزانه / ساعتی ……………………… ریال ( حقوق ماهیانه ……………………… ریال )
ب : حق مسکن
ج : بن کارگری
د : حق اولاد
7) حقوق و مزایای کارگر : به صورت هفتگی / ماهانه به حساب شماره ……………………… نزد بانک ……………………… شعبه ……………………… توسط کارفرما یا نماینده وی پرداخت می گردد .
8) بیمه : به موجب ماده 148 قانون کار ، کارفرما مکلف است کارگر را نزد سازمان تامین اجتماعی بیمه نماید .
9) عیدی و پاداش سالانه : به موجب ماده واحده قانون مربوط به تعیین عیدی و پاداش سالانه کارگران شاغل در کارگاه‌های مشمول قانون کار مصوب 6/12/1370 مجلس شورای اسلامی به ازای یک سال کار معادل شصت روز مزد ثابت / مبنا ( تاسقف نود روز حداقل مزد روزانه قانونی کارگران ) به عنوان عیدی و پاداش سالانه به کارگر پرداخت می شود . برای کار کمتر از یک سال میزان عیدی و پاداش و سقف مربوط به نسبت محاسبه خواهد شد .
10)  حق سنوات یا مزایای پایان کار : به هنگام فسخ قرارداد یا خاتمه قرارداد کار حق سنوات ، مطابق قانون به کارگر پرداخت می شود .
11) این قرارداد در تاریخ : روز ………. ماه ……….. سال ……… در چهار نسخه تنظیم می شود که یک نسخه نزد کارفرما ، یک نسخه نزد کارگر یک نسخه به تشکل کارگری ( در صورت وجود ) و یک نسخه نیز توسط کارفرما به اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی محل تحویل می شود .
محل امضای کارفرما                                                                محل امضای کارگر
موسسه حقوقی بین المللی عدالت آریایی با بهره گیری از بهترین وکیل حقوقی تهران تا انتهای مسیر حقوقی همراه شماست.
منبع: گوگل

احساس خود را درباره این مقاله بگویید 0 نظر

1 0
قرارداد کار و انواع آن

نظری دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این را به اشتراک بگذارید

کپی لینک در کلیپ بورد

کپی