20:00 - 16:00

ساعات کاری شنبه تا چهارشنبه

20:00 - 16:00

ساعت کاری شنبه تا چهارشنبه

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

آیا مهریه بیش از 110 سکه قابل وصول است؟

وصول بیش از 110 سکه

راهنمای مطالعه این مطلب

در میان مردم به اشتباه رایج است که مهریه‌های بیشتر از ۱۱۰ را نمی‌توان دریافت کرد. در مهریه‌های بیش از ۱۱۰ سکه زوجه باید به دادگاه اثبات کند که زوج توانایی پرداخت این تعداد سکه را دارد. قانون حمایت از خانواده که در سال 91 به تصویب نمایندگان مجلس رسید. حد حمایت قانونی از مطالبه مهریه را تا میزان 110 سکه اعلام کرد و مطالبه میزان بیشتر از آن را منوط به ملائت زوج دانست.

در اجتماع این جمله بین مردم رواج پیدا کرده است که بیش از 110 سکه نمیشود برای مهریه توافق کرد و اگر هم بشود قابلیت وصول ندارد.

نکته قابل توجه این است که مهریه یک توافق کامل محسوب می شود و هیچ کس حتی قانون گذار در میزان مهریه دخالت ندارد. بنابراین اگر مهریه شما ده هزار سکه هم باشد قابلیت دریافت دارد.

موضوع 110 سکه همانطور که گفته شد. از قانون حمایت از خانواده آمده است و معنی آن متفاوت با برداشت عرفی مردم است. معنی واقعی این است که تا 110 سکه توانایی و دارایی مرد اصلا مهم نیست و باید در هر حالتی پرداخت شود. اما مازاد این تعداد سکه ده هزار تا هم باشد قابلیت وصول دارد. اما مرد باید دارایی داشته باشد و اگر دارایی نداشته باشد زندانی در کار نیست. ولی تا 110 سکه حتی اگر دارایی نداشته باشد و اقساط را هم نتواند پرداخت کند, مجازات آن زندان است.

در صورت وجود هرگونه سوال حقوقی در مورد مهریه با ما در تماس باشید.

موسسه حقوقی بین المللی عدالت آریایی با بهره گیری از بهترین وکیل پایه یک دادگستری تهران تا انتهای مسیر حقوقی همراه شماست.

منبع: گوگل

در اینجا می توانید پاسخ سوالات خود و کاربران دیگر را مشاهده کنید:

احساس خود را درباره این مطلب بگویید 0 نظر

1 0
آیا مهریه بیش از 110 سکه قابل وصول است؟
مونا ترابی

مونا ترابی

وکیل پایه یک دادگستری ، مدیر مؤسسه عدالت آریایی

درخواست مشاوره
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره