وصول بیش از 110 سکه

آیا مهریه بیش از 110 سکه قابل وصول است؟

در میان مردم به اشتباه رایج است که مهریه‌های بیشتر از ۱۱۰ را نمی‌توان دریافت کرد. در مهریه‌های بیش از ۱۱۰ سکه زوجه باید به دادگاه اثبات کند که زوج توانایی پرداخت این تعداد سکه را دارد. قانون حمایت از خانواده که در سال 91 به تصویب نمایندگان مجلس رسید. حد حمایت قانونی از مطالبه مهریه را تا میزان 110 سکه اعلام کرد و مطالبه میزان بیشتر از آن را منوط به ملائت زوج دانست.

در اجتماع این جمله بین مردم رواج پیدا کرده است که بیش از 110 سکه نمیشود برای مهریه توافق کرد و اگر هم بشود قابلیت وصول ندارد.

نکته قابل توجه این است که مهریه یک توافق کامل محسوب می شود و هیچ کس حتی قانون گذار در میزان مهریه دخالت ندارد. بنابراین اگر مهریه شما ده هزار سکه هم باشد قابلیت دریافت دارد.

موضوع 110 سکه همانطور که گفته شد. از قانون حمایت از خانواده آمده است و معنی آن متفاوت با برداشت عرفی مردم است. معنی واقعی این است که تا 110 سکه توانایی و دارایی مرد اصلا مهم نیست و باید در هر حالتی پرداخت شود. اما مازاد این تعداد سکه ده هزار تا هم باشد قابلیت وصول دارد. اما مرد باید دارایی داشته باشد و اگر دارایی نداشته باشد زندانی در کار نیست. ولی تا 110 سکه حتی اگر دارایی نداشته باشد و اقساط را هم نتواند پرداخت کند, مجازات آن زندان است.

در صورت وجود هرگونه سوال حقوقی در مورد مهریه با ما در تماس باشید.

موسسه حقوقی بین المللی عدالت آریایی با بهره گیری از بهترین وکیل پایه یک دادگستری تهران تا انتهای مسیر حقوقی همراه شماست.

منبع: گوگل

نظری دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این را به اشتراک بگذارید

کپی لینک در کلیپ بورد

کپی