20:00 - 16:00

ساعات کاری شنبه تا چهارشنبه

20:00 - 16:00

ساعت کاری شنبه تا چهارشنبه

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

بهترین وکیل رابطه نامشروع در تهران کیست؟

راهنمای مطالعه صفحه

مونا ترابی

مونا ترابی

وکیل پایه یک دادگستری ، مدیر مؤسسه عدالت آریایی

برای حل مشکلات حقوقی شما با شماره ۰۲۱۲۲۰۹۷۰۹۰ بگیرید.

زنا به رابطه جنسی نامشروع بین زن و مردی که با یکدیگر محرم نیستند و منجر به دخول (مهبل یا مقعد) شده، گفته می‌شود. اگر دخول از مهبل انجام گیرد اما به مقدار ختنه‌گاه نباشد، زنا محسوب نمی‌شود. یکی از دلایل طلاق زوجین در کشور، زنای محصنه و غیر محصنه می‌باشد. بهترین وکیل رابطه نامشروع در تهران اذعان می دارد که این عمل شنیع، به غیر از تبعات روحی و روانی که در کانون خانواده دارد، مشمول مجازات می شود. متهمان، در صورت اثبات جرم، به مجازات محکوم خواهند شد.

در چنین مواردی، معمولا طلاق به درخواست زوج خاطی انجام می‌شود. چنانچه متهم و همسر او راضی به طلاق باشند، طلاق توافقی صورت می‌گیرد. در غیر این صورت، همسر او می‌تواند با طی کردن مراحل قانونی، نسبت به بازپس گیری حق و حقوق خود، اقدام کند. در این مقاله، قصد داریم شما را با جرم زنا، راه های اثبات و مجازات آن آشنا کنیم. با ما همراه باشید…

جرم زنا (رابطه نامشروع) و انواع آن

بهترین وکیل رابطه نامشروع در تهران اذعان یم دارد که طبق ماده ۲۲۱ قانون مجازات اسلامی‌، زنا عبارت است از جماع مرد و زنی که عقله زوجیت بین آن‌ها نبوده و از موارد وطی به شبهه نیز نباشند. در قانون، انواع زنا به ۴ دسته تقسیم می‌شوند:

 • زنا با محارم؛
 • به عنف؛
 • زنای محصنه؛
 • زنای غیر محصنه.

وی به عنوان بهترین وکیل کیفری در تهران که در امور اینجچنینی تخصص و مهارت کافی را دارد در ادامه اذعان می دارد که هر کدام از این انواع، مجازات منحصر به فرد خود را دارند.

راه های اثبات جرم زنا و مجازات آن

بهترین وکیل رابطه نامشروع در تهران در ادامه آنچه تا بدین جا گفتیم اضافه می کند که به طور کلی، ۴ راه برای اثبات جرم زنا وجود دارد. این ۴ راه عبارتند از:

 • اعتراف شخص زناکار؛
 • شهادت ۴ مرد عاقل و بالغ و عادل یا ۳ مرد و ۲ زن عاقل و بالغ و عادل؛
 • نتایج پزشکی قانونی؛
 • وجود شواهد و قرائن نشان دهنده زنا (علم قاضی)؛

در صورتی که فرد بخواهد خودش اقرار کند. در کنار رعایت مواردی مانند بلوغ، عقل، اختیار و آزاد بودن، می‌بایست ۴ بار نزد قاضی (و نه پلیس یا افراد دیگر) به جرم خود اعتراف کند. بهترین وکیل رابطه نامشروع در تهران ذکر این نکته را الزامی می داند. که چنانچه قاضی با توجه به مدارک، شواهد، تصاویر و فیلم هایی که وجود دارد، تشخیص دهد که زنا صورت گرفته. حکم را بدون اقرار یا وجود شاهد صادر می‌کند. اگر فرد به جرم زنا اقرار کند. در هنگام اجرای حکم سنگسار از گودال فرار کند. نباید او را به گودال بازگردانند. اما اگر ۴ نفر دیگر به جرم او شهادت دهند. دوباره وی را به گودال باز می گردانند.

بهترین وکیل رابطه نامشروع در تهران

بهترین وکیل رابطه نامشروع در تهران کیست؟ در حقیقت باید بگوییم که وی بهترین وکیل در تهران است که در امور کیفری مربوط به روابط نامشروع فعالیت موثر دارد. وی همواره می کوشد تا در هر جایگاهی که به ایفای نقش می پردازد تکلیف خود را به جهت احقاق حقوق موکلینش به درستی به اتمام برساند. در ادامه با این جرم بیشتر آشنا می شویم تا اهمیت مشاوره با بهترین وکیل رابطه ناشمروع در تهران و شهرستانهتا را بهتر دریابید. با ما همراه باشید.

مونا ترابی

مونا ترابی

وکیل پایه یک دادگستری ، مدیر مؤسسه عدالت آریایی

درخواست مشاوره

مجازات رابطه نامشروع از زبان بهترین وکیل رابطه نامشروع چیست؟

در ادامه با راهنمایی بهترین وکیل رابطه نامشروع مجازات های انواع ارتکاب این جرم را که پیشتر عنوان کردیم، به تفیک بررسی می کنیم. این مجازات ها عبارت اند از:

 • در زنای با محارم، اگر مرد زناکار با زنی که جزو محارم نسبی وی (به عنوان مثال مادر، خواهر، دختر خواهر، دختر برادر، عمه، خاله و…) به شمار می‌رود، رابطه جنسی داشته باشد، شامل مجازات زنای محارم می‌شود. مجازات زنای با محارم اعدام است. حکم اعدام زنا با زنی که به خاطر شیر خوردن یا ازدواج محرم شده است، جای اشکال دارد. حکم اعدام زنا با زن پدر مانند حکم زنای با محارم اجرا می‌شود و مجرد یا متاهل بودن مرد مهم نمی‌باشد. در صورتی که زن به زنا راضی بوده باشد، او نیز مشمول حکم اعدام می‌شود.
 • زنای به عنف به معنی تجاوز است و فرد زانی، به زور یا آدم ربایی متوصل می‌شود و دیگری را مجبور به رابطه جنسی با تهدید یا زور می‌کند. در صورت آدم ربایی، حکم تجاوز را پزشکی قانونی صادر کرده و بر طبق آن، مجازات برای فرد زانی صادر می‌گردد. حکم زنای به عنف در ایران، ۱۰۰۰ ضربه شلاق و پس از آن اعدام در بین عموم است. در صورتی که زن باکره بوده باشد، مجرم قبل از اعدام، موظف به پرداخت مهرالمثل یا ارش البکاره می‌باشد.
 • در صورتی که مرد یا زن زنا کننده، متاهل باشند، زنای محصنه نامیده می‌شود. بهترین وکیل رابطه ناشمروع در تهران در ادامه اذعان می دارد که این به این معنی است که همسر زناکار در دسترس بوده و او با این حال، تن به زنا داده است. در صورتی که همسر وی در دسترس نباشد (بنا به دلایلی مانند نفاس، حیض، حبس، مسافرت، بیماری و …) زنای محصنه تلقی نمی‌شود. متاسفانه مجازات عادلانه‌ای برای زنان و مردان زنا کار در این موارد وجود ندارد و مجازات زنان بسیار سنگین‌تر است. زن زناکار به ۱۰۰ ضربه شلاق و سپس سنگسار محکوم می‌شود. مرد زناکار نیز به ۱۰۰ ضربه شلاق، تبعید از محل سکونت به مدت یک سال و تراشیدن سر محکوم می‌شود.
 • در زنای غیر محصنه، اگر زناکار برای اولین بار مرتکب چنین جرمی‌می‌شود، ۱۰۰ ضربه شلاق برای او تعیین شده است و اگر برای بار چهارم است که این کار را انجام می‌دهد، به اعدام محکوم می‌شود.

 طریقه‌ی شکایت از جرم رابطه نامشروع توسط وکیل

بهترین وکیل رابطه نامشروع در ارتباط با طرح شکایت در ارتباط با این جرم اذعان می دارد که جرم رابطه نامشروع در گروه جرایم عمومی‌ قرار می‌گیرد. نیازی به شاکی خصوصی ندارد. نیروی انتظامی ‌یا دادستان می‌توانند رسیدگی به این جرم را آغاز کنند. بدین منظور، به حکم ورود به منزل در زمان برقراری رابطه نامشروع نیاز است.

همچنین، رابطه نامشروع در گروه جرایم غیر قابل گذشت قرار دارد. یعنی اگر شکایت از یک شاکی خصوصی آغاز شده باشد. حتی اگر شاکی پرونده رضایت بدهد. رسیدگی به جرم متوقف نخواهد شد. برای ثبت شکایت از جرم رابطه نامشروع، شاکی می‌بایست به دادسرایی که جرم در آن منطقه اتفاق افتاده مراجعه کند. شکایت خود را ثبت نماید. پس از ثبت شکایت و پرداخت هزینه دادرسی، تحقیق درباره جرم آغاز می شود. در صورت احراز جرم، پرونده برای بررسی و صدور حکم، به دادگاه مربوطه ارسال می‌شود.

قاضی نیز پس از بررسی پرونده و مدارک، حکم نهایی را صادر می‌کند. در صورتی که نسبت به این جرم شکایت دارید، این نکته را مد نظر خود قرار دهید. جرم زنا مشمول مرور زمان نمی‌شود. برای طرح شکایت خود، هر زمانی می‌توانید مراجعه نمایید. اما بهترین وکیل رابطه نامشروع در تهران ذکر این نکته را الزامی می داند که جرم رابطه نامشروع شامل مرور زمان می‌شود. پس از گذشت مدت معینی، نمی‌توان از این جرم شکایت کرد.

مونا ترابی

مونا ترابی

وکیل پایه یک دادگستری ، مدیر مؤسسه عدالت آریایی

درخواست مشاوره

در صورتی که همسر فردی، اقدام به عمل زنای غیر محصنه نموده و او درخواست طلاق داشته باشد، پس از ارجاع زوج جهت انجام مشاوره خانواده، می‌توان مراحل طلاق را با کمک وکیل خانواده طی نمود. در صورتی که درباره شرایط اخذ مهریه آگاهی ندارید، با مراجعه به وکیل مهریه و مشورت با او، می‌توانید با حق و حقوق خود آشنا شده و مراحل قانونی را با آگاهی بیشتری طی نمایید.

بهترین وکیل رابطه ناشمروع در تهران

زنای محصن و محصنه در تعریف بهترین وکیل رابطه نامشروع در تهران

بهترین وکیل رابطه ناشمروع در تعریف این نوع از زنا اینگونه آغاز می کند. در صورتی که فرد مجرد نبوده و همسر وی در شرایط تمکین قرار داشته باشد. مرد زناکار با جرم زنای محصن و زن زناکار با جرم زنای محصنه مجازات می‌شوند. شرایطی مانند:

 • تحصیل
 • کار در یک شهر دور
 • داشتن بیماری خطرناکی که با رابطه جنسی سرایت پیدا می‌کند
 • حیض و…

باعث می‌شود جرم زنا در دسته زنای غیر محصنه قرار بگیرد. به منظور مشاوره با وکیل متخصص در امور مرتبط با رابطه نامشروع کلیک کنید: بهترین وکیل تجاوز جنسی در تهران

تفاوت جرم زنا با رابطه نامشروع چیست؟

بهترین وکیل رابطه نامشروع در تهران و شهرستانها در ارتباط با این سوال مهم این چنین پاسخ می دهد:

رابطه نامشروع، به رابطه‌ای گفته می‌شود که شامل رابطه جنسی نمی‌شود و اگر دخول انجام گیرد، کمتر از اندازه ختنه گاه می‌باشد. این روابط شامل در آغوش گرفتن، بوسیدن، لمس کردن، روابط جنسی تلفنی یا آنلاین و … می‌شود و حکمی‌ که برای آن صادر می‌شود، نهایتا ۹۹ ضربه شلاق است. جرم زنا مشمول مجازات شدید تری است و فرد یا افراد مجرم، در صورتی که زنای محصنه یا تجاوز به عنف یا زنای محارم را انجام دهند، به اعدام یا سنگسار محکوم می‌شوند.

رابطه نامشروع، به رابطه‌ای گفته می‌شود که شامل رابطه جنسی نمی‌شود و اگر دخول انجام گیرد، کمتر از اندازه ختنه گاه می‌باشد. این روابط شامل در آغوش گرفتن، بوسیدن، لمس کردن، روابط جنسی تلفنی یا آنلاین و … می‌شود و حکمی‌ که برای آن صادر می‌شود، نهایتا ۹۹ ضربه شلاق است. جرم زنا مشمول مجازات شدید تری است و فرد یا افراد مجرم، در صورتی که زنای محصنه یا تجاوز به عنف یا زنای محارم را انجام دهند، به اعدام یا سنگسار محکوم می‌شوند.

مشاوره با بهترین وکیل رابطه نامشروع در تهران

در ادامه به یکی از سوالات پر تکرار کاربران در ارتباط با این جرم پاسخ می دهیم. اگر در این باب سوالی در ذهن دارید در قسمت پایانی این مقاله با ما همراه باشید.

 مجازات تجاوز به دختر در قانون

بعدم رضایت فرد به برقراری رابطه جنسی، باعث تشدید مجازات فرد زناکار می‌شود. طبق تبصره ۲ ماده ۲۲۴ : ” هر گاه کسی با زنی که راضی به زنای با او نباشد، در حال بیهوشی، خواب یا مستی زنا کند، رفتار او در حکم تجاوز جنسی است. در زنا از طریق اغفال و فریب دادن دختر نابالغ یا از طریق ربایش، تهدید یا ترساندن زن، اگرچه موجب تسلیم شدن او شود نیز حکم فوق جاری است.”

بهترین وکیل رابطه نامشروع در تهران ضمن پاسخ به این نکته اشاره می کند. که در صورتی که زن با وعده ازدواج راضی به زنا شده باشد. در قانون جزو تجاوز جنسی محسوب نمی‌شود. زیرا به میل خود تن به این رابطه داده است. در صورتی که مشخص شود که زنای به عنف صورت گرفته و زن قبل از این عمل باکره بوده، مجرم قبل از اعدام، مجبور به پرداخت ارش البکاره و مهرالمثل می‌باشد. اگر زن قبل از زنای به عنف باکره نبوده، مجرم به اعدام و پرداخت مهرالمثل محکوم می‌شود.

سوالات متداول درباره رابطه نامشروع

مونا ترابی

مونا ترابی

وکیل پایه یک دادگستری ، مدیر مؤسسه عدالت آریایی

درخواست مشاوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره