20:00 - 16:00

ساعات کاری شنبه تا چهارشنبه

20:00 - 16:00

ساعت کاری شنبه تا چهارشنبه

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

بررسی کامل تصادف بدون گواهینامه

نقش بیمه تصادف بدون گواهینامه

راهنمای مطالعه این مطلب

همه می‌دانیم که داشتن گواهینامه برای رانندگی اجباری است. اگر کسی بدون گواهینامه رانندگی کند، غیر قانونی است. در نتیجه با دردسرهای زیادی مثل جریمه‌های پلیس مواجه می‌شود. اما خیلی‌ ها هستند که این ریسک را می‌ کنند و بدون گواهینامه پشت فرمان می‌ نشینند. در این مقاله با راهمایی های بهترین وکیل در تهران بر آنیم تا به موضوع رانندگی بدون گواهینامه بپردازیم. و موارد مربوط به آن را عنوان کنیم. با ما همراه باشید.

تصادف بدون گواهینامه

همانطور که در ابتدای این مقاله نیز اشاره کردیم، تصادف بدون گواهینامه در قانون ایران جرم است. بهترین وکیل قرارداد در تهران در این مورد، اذعان میدارد که در مواردی طبق آنچه در قانون می خوانیم کشته شدن فرد در تصادف، می تواند حمل بر قتل عمد شود.

بیمه در تصادف بدون گواهینامه

در ارتباط با نقش بیمه در تصادف بدون گواهینامه باید بگوییم که چنانچه فردی تصادف کند و فاقد گواهینامه رانندگی باشد. شرکت بیمه مکلف به پرداخت خسارت طرف مقابل می باشد و پس از پرداخت بیمه می تواند علیه فرد مقصر بدون گواهینامه دادخواست دهد. خسارت را از وی پس بگیرد. چرا که نداشتن گواهینامه فرد زیان زننده نباید منجر به عدم جبران خسارت فرد زیان دیده شود.

دیه در تصادف بدون گواهینامه

در نظر بدارید که امور تصادفات اموری کیفری اند. در این بین و در مقابل موضوعات کیفری از قبیل تصادف بدون گواهینامه امور ی حقوقی نظیر امور ملکی و انحصار وراثت قرار می گیرند که توصیه ما به شما رد برخورد با چنین موضوعاتی بهره مندی از مشاوره تخصصی با بهترین وکیل ملکی در تهران و بهترین وکیل اتحصار وراثت در تهران است.

مجازات تصادف بدون گواهینامه

مجازات رانندگی بدون گواهینامه برای بار اول به حبس تعزیری تا دو ماه یا جزای نقدی تا صدهزار تومان یا هر دو مجازات است. در صورت ارتکاب مجدد به 2 تا 6 ماه حبس محکوم خواهد شد.

چنانچه فرد بدون گواهینامه مقصر حادثه ای باشد. به عبارت دیگر بی احتیاطی یا بی مبالاتی یا عدم رعایت نظامات دولتی یا عدم مهارت وی علت تصادفی باشد که منجر به صدمات بدنی شود. دادگاه مکلف است مجازات وی را تشدید کند و می‌تواند وی را برای مدت یک تا پنج سال از حق رانندگی محروم کند.

پرداخت دیه در تصادف بدون گواهینامه

اگر راننده در تصادف بدون گواهینامه مقصر حادثه باشد و خودش آسیب ببیند، به دلیل نداشتن گواهینامه دیه یا غرامتی به او پرداخت نمی‌ شود.

در صورت وجود هرگونه سوال حقوقی و کیفری با ما در تماس باشید.

موسسه حقوقی بین المللی عدالت آریایی با بهره گیری از بهترین وکیل کیفری تهران تا انتهای مسیر همراه شماست. اگر با سایر امور کیفری از جمله کلاهبرداری سر و کار دارید وارد لینک زیر شوید:

بهترین وکیل کلاهبرداری در تهران

در اینجا می توانید پاسخ سوالات خود و کاربران دیگر را مشاهده کنید:

احساس خود را درباره این مطلب بگویید 1 نظر

5 1
بررسی کامل تصادف بدون گواهینامه
مونا ترابی

مونا ترابی

وکیل پایه یک دادگستری ، مدیر مؤسسه عدالت آریایی

درخواست مشاوره
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره