20:00 - 16:00

ساعات کاری شنبه تا چهارشنبه

20:00 - 16:00

ساعت کاری شنبه تا چهارشنبه

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

بهترین وکیل سرقفلی در تهران را بشناسید ( سابقه درخشان)

راهنمای مطالعه این مطلب

امور مربوط به سرقفلی، اموری بسیار تخصصی اند. این به دلیل قوانینی است که در این حوزه با تغییر و تحول رو به رو بوده و در نتیجه مانند سایر امور، از قوانینی ثابت در طول سالیان متمادی بهره مند نبوده است. از طرفی درگیری موضوعات سرقفلی با قوانینی از قبیل روابط بین موجر و مستاجر نیز باعث می شود تا این امور را تنها با راهنمایی بهترین وکیل سرقفلی در تهران و شهرستان به نتیجه رسانید.

در ادامه ضمن معرفی مونا ترابی، بهترین وکیل در تهران و متخصص در امور سرقفلی، اندکی با اموری که تحت عنوان دعاوی سرقفلی در نظر داریم نیز، آشنا می شویم. با ما همراه باشید.

حق سرقفلی

حق سرقفلی چیست؟ در قانون سرقفلی به چه معناست؟ در پاس به این سوال برای بررسی ماهیت سرقفلی، بهترین وکیل سرقفلی در تهران اذعان می دارد که مستاجر یک ملک این امکان را دارد که با پرداخت مبلغی به عنوان حق سرقفلی، از یک ملک تجاری استفاده نماید. به هنگام خرید سرقفلی محل تجاری میبایست حتما این موضوع بررسی گردد که فروشنده حق سرقفلی مالک عین املاک باشد و این حق را به دیگری واگذار ننموده باشد.

بهترین وکیل سرقفلی در تهران افزود، برخی این گمان را دارند که رضایت مالک جهت خرید سرقفلی لازم نبوده و فقط همین که فرد، مالک سرقفلی باشد کفایت مینماید و نسبت به این امر که فروشنده، مالک عین ملک باشد و از قبل حق سرقفلی را به شخص دیگری واگذار ننموده باشد آگاه نبوده و این موضوع برای خریدار دردسرساز خواهد شد. اما در هنگام معامله، خریدار باید آگاه باشد که چنانچه مستأجر قبلی دارای حق سرقفلی بوده و قصد انتقال آن را دارد میبایست دارای حق انتقال باشد و چنانچه این حق را نداشته باشد، میبایست رضایت مالک عین را جهت انتقال سرقفلی جلب نماید.

مونا ترابی

مونا ترابی

وکیل پایه یک دادگستری ، مدیر مؤسسه عدالت آریایی

درخواست مشاوره

بهترین وکیل سرقفلی در تهران

در نظر بدارید امور مربوط به سرقفلی، اموری کیفری نیستند. به عبارتی در دسته امور حقوقی قرار دارند. این از آن جهت حائز اهمیت است که برای امور کیفری باید به بهترین وکیل کیفری در تهران و شهرستانها مراجعه نمایید. این در حالی است که برای امور حقوقی مانند امور ملکی باید به وکلای حقوقی همان حوزه یعنی بهترین وکیل ملکی در تهران مراجعه نمایید.

در صورت نیاز به مشاوره فوری با ما تماس بگیرید: 09121979750

بهترین وکیل سرقفلی در تهران

چنانچه به عنوان موجر و مستاجر با مشکلات ملکی درگیر هستید همچنین به قوانین پیچیده آن آگاه نیستید. حضور بهترین وکیل سرقفلی در تهران در روند کاری شما کمک شایانی خواهد کرد

چرا که اثبات حق سرقفلی و مطالبه آن امری دشوار می باشد. علی الخصوص در شرایطی که موجر خواهان اسقاط حق مستاجر می باشد. که در این صورت بهترین وکیل سرقفلی در تهران می تواند در حل مشکل شما جهت مطالبه حقوقتان از مالک عین شما را یاری دهد. به عبارتی وی با طرح دادخواست به طرفیت موجر و اثبات آنکه مستاجر دارای حق سرقفلی می باشد و  تخلفی را نسبت به سلب حق خود نداشته، الزام موجر به مطالبه حق سرقفلی درخواست نماید. در ادامه به بررسی نقش وی به صورت جداگانه وقتی که وکیل موجر است و وقتی که وکیل مستاجر است اشاره می کنیم و این دو موقعیت را برای وی مورد بررسی قرار می دهیم.

معیار های انتخاب بهترین وکیل سرقفلی در تهران

بهترین وکیل سرقفای در تهران یا شهرستانها همان وکیل پایه یک دادگستری است که یکی از حوزه های فعالیت خود را به صورت تخصصی امور ملکی بالاخص، امور سرقفلی قرار می دهد. معیار هایی که برای انتخاب وی به عنوان وکیل در پرونده ها باید مد نظر قرار دهیم، مستثنی از معیار های انتخاب سایر همکاران نیست. به عنوان مهمترین این معیار ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • کارنامه کاری وی
 • تسلط وی بر قوانین کاربردی
 • پیگیری متناسب با موضوع از مراجع قضایی
 • تعداد پرونده هایی که با موفقیت به ثمر رسانیده است
 • مشاوره تخصصی
 • در دسترسی بودن و پاسخگویی

سابقه کار بهترین وکیل سرقفلی در تهران

هر چقدر در انجام یک کاری زمان بیشتری را صرف نماییم در آن موضوع به چیرگی می رسیم که هرچند آن کار برای دیگران به شختی صورت پذیرد اما ما آن را با سهولت و در کمترین زمان ممکن انجام می دهیم. در امور مربوط به وکالت نیز همین طور است. بهترین وکیل سرقفلی در تهران به اعتبار صرف وقت تخصصی خود در امور مربوط به سرقفلی توانسته به چیرگی دست یابد که وی را نسبت به سایر همکاران به درجه ای رسانده که بتواند راحت تر پرونده های این چنینی را به نتیجه برساند.

از این ویژگی و نقشی که بهترین وکیل سرقفلی در تهران ایفا می کند. همچنین از تاثیری که بر روند پرونده دارد، نمی توان غافل بود. بارها پیش می آید افراد در حالی به ما مراجعه می کنند که بعد از طرح دعاوی به دفعات و عدم حصول نتیجه دلخواه و صرف هزینه گزاف، همچنان به دنبال احقاق حقوق خود هستند.

تخصص های بهترین وکیل سرقفلی در تهران

در این بخش به دعاوی اشاره می کنیم که بهترین وکیل سرقفلی در تهران در انجام آنها تخصص دارد:

 • انتقال حق سرقفلی
 • تعدی و تفریط در مال ملک
 • تغییر شغل مستاجر
 • انتقال بدون اجازه مالک

در ادامه نقش وکیل مربوطه را در دو حالت از قرار زیر بررسی می کنیم با ما همرا باشید:

 • وکیل موجر باشد
 • وکیل مستاجر باشد

در صورت نیاز به مشاوره تخصصی با وکیل مربوطه در موسسه عدالت آریایی، با ما در تماس باشید.

مونا ترابی

مونا ترابی

وکیل پایه یک دادگستری ، مدیر مؤسسه عدالت آریایی

درخواست مشاوره

بهترین وکیل سرقفلی در تهران برای موجر

چنانچه بهترین وکیل سرقفلی در تهراندر مواقعی که وکیل موجر باشد، قرار بر این است که:

 • به درخواست وی در دادگاه حضور یابد.
 • از حقوق مالک عین دفاع نماید.
 • به طرفیت مستاجر دادخواست تخلیه سرقفلی ارائه نماید.

اگر به عنوان موجر با دعاوی سرقفلی سر و کار دارید می توانید پیگیری و دفاعیات لازم را به وکیل متخصص بسپارید.

بهترین وکیل سرقفلی در تهران برای مستاجر

حال که نقش بهترین وکیل سرقفلی در تهران را در حالتی که وکیل موجر است بررسی کردیم، نوبت آن است تا نقش وی را در پرونده هایی بررسی کنیم تا در مقام وکیل مستاجر قرار می گیرد. در مواقعی که قرار بر این است که حق سرقفلی از مستاجر سلب گردد، او این حق را دارد که خواستار مطالبه حق خود از موجر باشد. که در این صورت باید دادخواست حقوقی با عنوان مطالبه حق سرقفلی به دفاتر خدمات قضایی ارائه نماید. در نتیجه این دادخواست الزام موجر را جهت پرداخت حق سرقفلی بخواهد.

بعد از انجام بررسی های لازم و در صورتی که دادگاه ادعای صاحب حق سرقفلی را صحیح بداند، به نفع وی حکم صادر می نماید. سپس با ارجاع موضوع به کارشناس رسمی، اقدام به تعیین نرخ سرقفلی می کند. بنابراین وجود بهترین وکیل سرقفلی در تهرانددر چنین شرایطی که مستاجر خواهان مطالبه حق سرقفلی میباشد اهمیت بالایی دارد. تا مستاجر را در تنظیم دادخواست حقوقی و لایحه و ارائه مستندات راهنمایی نماید. چنانچه وکیل سرقفلی، وکیل مستاجر باشد، قرار بر این است که:

 • با ارائه مستندات، دادخواست حقوقی را به طرفیت موجر تقدیم نماید.
 • خواستار دریافت حق سرقفلی مستاجر از مالک عین (موجر) باشد.
در اینجا می توانید پاسخ سوالات خود و کاربران دیگر را مشاهده کنید:

احساس خود را درباره این مطلب بگویید 1 نظر

5 1
بهترین وکیل سرقفلی در تهران را بشناسید ( سابقه درخشان)
مونا ترابی

مونا ترابی

وکیل پایه یک دادگستری ، مدیر مؤسسه عدالت آریایی

درخواست مشاوره
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره