20:00 - 16:00

ساعات کاری شنبه تا چهارشنبه

20:00 - 16:00

ساعت کاری شنبه تا چهارشنبه

وکیل طلاق

راهنمای مطالعه صفحه

مونا ترابی

مونا ترابی

وکیل پایه یک دادگستری ، مدیر مؤسسه عدالت آریایی

برای حل مشکلات حقوقی شما با شماره ۰۲۱۲۲۰۹۷۰۹۰ بگیرید.

طلاق راهی است که توسط قانون گذار برای پایان دادن به زندگی مشترک در نظر گرفته شده است ولی حق طلاق از جانب قانون صرفا برای مرد در نظر گرفته شده است و اگر زن می خواهد اقدام به پایان دادن زندگی مشترکشان و طلاق کند، یا باید دارای وکالت در طلاق از زوج خود باشد یا مسیر سخت و طولانی را برای اخذ طلاق پیش ببرد. وکیل طلاق، شخصی است که هم برای زوج و هم برای زوجه می تواند در نظر گرفته شود و هردو می توانند از خدمات ایشان بهره مند شوند. اما به علت مسیر سخت تر طلاق برای زنان، حضور یک وکیل طلاق در این مسیر از اهمیت و اثر بخشی بیشتری برخوردار است.

موسسه حقوقی عدالت آریایی می تواند با بهترین وکیل طلاق در این مسیر شما را یاری کند و خدمات مورد نظر را به شما ارائه دهد.

چرا در پروسه جدایی به یک وکیل طلاق احتیاج دارید؟

هم زوج و هم زوجه بهتر است در فرایند جدایی خود از وکیل طلاق کمک و یاری بخواهند. یک وکیل دادگستری حاذق، کسی است که به مواد قانونی و تبصره های آنها تسلط کامل داشته باشد و با آگاهی از بروزرسانی های قانونی، بتواند در بادی امر بهترین مشاوره را به موکل خود ارائه نماید و پس از آن با رسیدن به توافق و جلب رضایت موکل گرامی، وارد قرارداد وکالت شده و تمامی امور را از ارائه دادخواست تا دریافت انواع حکم به وکالت از ایشان انجام دهد.

در مورد طلاق، اگر طلاق به درخواست زوج باشد هم چنان نیاز مبرم به حضور وکیل طلاق حس می شود. چرا که طلاق دادن زوجه با آنکه مطابق قانون مدنی با زوج است، اما نیاز به وجود دلایلی محکمه پسند و همچنین پرداخت تمام حقوق مالی زوجه دارد.

اگر هم زوجه بخواهد دادخواست طلاق را ارائه دهد، تمام شرایط بستگی به این امر دارد که آیا وکالت در طلاق از زوج( یا همان حق طلاق در اصطلاح عوام) به زوجه داده شده است یا خیر. در غیر اینصورت، ایشان برای اخذ طلاق باید مواردی همچون سوءرفتار شوهر، اعتیاد ایشان یا مسائلی از این قبیل را به اثبات دادگاه برسانند که این امر تنها از یک وکیل مهریه برمی آید. پس در نتیجه، حضور یک وکیل ماهر برای طلاق می تواند هم به تسریع روند طلاق هم بهبود نتیجه کمکی شایان کند.

وکیل طلاق

نحوه مشاوره حقوقی ملکی در موسسه حقوقی عدالت آریایی

موسسه حقوقی بین المللی عدالت آریایی با مدیریت خانم مونا ترابی از موفق ترین وکلای ایرانی (وکیل پایه یک دادگستری) کارشناس ارشد حقوق خصوصی و با بیش از ۱۰ سال سابقه کار موفق در پرونده‌های حقوقی و کیفری، آماده مشاوره و همراهی شما در پرونده‌ی شما می‌باشد.

وکلای این موسسه از شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۶ الی ۲۰ برای ارائه مشاوره حضوری به عزیزان حاضر به خدمت می باشند.

مونا ترابی وکیل ملکی

ویژگی های وکیل طلاق

یک وکیل طلاق، باید ویژگی هایی را داشته باشد تا بتوان به راحتی و خیالی آسوده، پرونده طلاق خود را به ایشان سپرد:

۱) امر طلاق، امری است که تمام شرایط و ضوابط مرتبط با آن در قانون مدنی و در قانون خانواده آورده شده است. بی شک ، توجه به این ظرافت های قانونی مستلزم احاطه کامل به اصل قوانین و استثنائات آنان است. پس می توان نتیجه گرفت که اولین ویژگی یک وکیل خوب برای طلاق، تخصص و تبحر ایشان است.

۲) این یک قاعده در تمام اصناف است. بیشترین تجربه برابر با احتمال بیشتر در حصول موفقیت در نتیجه کار می باشد. پس با توجه به این قاعده باید گفت که یک وکیل زمانی می تواند به عنوان وکیل حقوقی در عرصه طلاق کارامد باشد، که تجربه زیادی در این امر به همراه موفقیت داشته باشد.
۳) وکیل باید به تمامی انواع طلاق ها تسلط داشته باشد و بداند با توجه به شرایط، کدام یک از انواع طلاق ها برای این زوج مناسب تر بوده و در زمان و هزینه های ایشان صرفه جویی به عمل می آورد. برای مثال یک وکیل طلاق توافقی باید تمام منافع و مضرات این نوع طلاق را با شفافیت کامل به زوجین توضیح دهد و آنها را در تعیین تکالیفی همچون حضانت فرزند، یاری دهد.

 

 

انواع طلاق

انواع طلاق در قانون عبارتند از:

طلاق به درخواست زوجه

زن هم می‌تواند با توجه به شرایط مختلفی درخواست طلاق زوجه را بدهد. در صورتی که همسر موافقت کامل نداشته باشد باید با توجه به شرایط خاص به دادگاه مراجعه کند و درخواست طلاق خود را صادر نماید. طلاق به درخواست زوجه به شرایط مختلف بستگی دارد که برای کنترل آنها نیازمند یک وکیل با تجربه است. از طرفی زن می تواند با در دست داشتن راه‌های مختلف مانند عدم پرداخت نفقه، عسر و حرج زن، غیبت زوج، وکالت بلاعزل طلاق، شروط ۱۲ گانه ضمن عقد و … اقدام به گرفتن طلاق کند.

طلاق به درخواست زوج

بر اساس مقررات فقهی و شرعی مرد هر زمانی که تصمیمی بگیرد می‌تواند همسر خود را طلاق دهد. درحالی که شرایط مختلفی برای درخواست طلاق زن وجود دارد. همچنین مرد می‌تواند بعد از جریان شدن صیغه طلاق حدود ۳ ماه اظهار پشیمانی کند و حق رجوع به طلاق را دارد. این به این معناست که اگر در دوره عده بعد از طلاق هر یک از زوجین فوت کند، مقررات ارث پابرجاست و در این دوران مرد موظف است نفقه و دیگر حقوق زن را پرداخت کند.

این روش طلاق برای مرد اصلا سخت و مشکل‌ساز نیست و بعد از طی کردن تشریفات و تعیین و تکلیف حقوق مالی زن، مرد می‌تواند طلاق را اجرا نماید.

طلاق توافقی

طلاق توافقی یعنی طلاقی که با توافق دو نفر صورت می گیرد. این روش برای طلاق مزایای بسیاری دارد که مهم‌ترین آن هزینه کم برای پایان دادن به زندگی مشترک است. از آنجا که طلاق بین دو طرف با توافقات کامل انجام می‌شود، تاثیرگذاری عوامل خارجی برای طلاق توافقی به شدت کاهش پیدا می‌کند.

یکی دیگر از مزایای این روش جدایی بلامانع است. در واقع زن و شوهر بدون هیچ تعارضی در سریع‌ترین زمان ممکن زندگی مشترک را به پایان می‌رسانند و برخلاف دیگر روش‌ها هیچ نیازی به مراجعه به دادگاه و اعلام اعتراضات در مسائل مختلف نخواهد بود.

مراحل انجام طلاق توسط وکیل

پس از انعقاد قرارداد با وکیل بسته به اینکه خواهان طلاق زوج باشد یا زوجه، فرایند پیگیری و اقدامات از جانب وکیل متفاوت است. اما چیزی که مشترک است، ارائه دادخواست، نگارش لوایح دفاعیه، ارائه منضمانت به دادگاه و شرکت در جلسات به جای موکل می باشد. یک وکیل خانواده اگر از جانب زوجه اقدام به طرح دادخواست طلاق کرده است، باید بتواند حقوق مالی زن را تضمین کرده و مهریه و سایر حقوق ایشان را در صورت دارا بودن ( مانند حضانت فرزند، دریافت نفقه معوقه و …) از مقام دادگاه مطالبه نماید.

 

مونا ترابی

مونا ترابی

وکیل پایه یک دادگستری ، مدیر مؤسسه عدالت آریایی

درخواست مشاوره

 

مدارک مورد نیاز برای انجام طلاق

مدارک مور نیاز برای طلاق عبارتند از:

  • شناسنامه و کارت ملی
  • عقد نامه یا سند ازدواج
  • وکالت نامه وکیل در صورت اقدام به واسطه ایشان
  • ارائه نتایج مشاوره های قبل از طلاق

هزینه وکیل طلاق

هزینه وکیل طلاق

هزینه ی وکیل ماهر طلاق از هزینه های دادرسی مانند ارسال دادخواست و ارائه دادخواست تجدیدنظر متفاوت است. اینکه چه مبلغی بابت طلاق اخذ شود به توافق مابین وکیل و موکل بر اساس خواسته های ایشان ( مهریه، حضانت فرزند، نفقه معوقه، اجرت المثل و …) و نوع طلاق بستگی دارد.

 

 

چرا باید موسسه حقوقی عدالت آریایی را انتخاب کنید؟

موسسه حقوقی عدالت آریایی با میزان بالای ۸۶ درصد پرونده های حل شده، یکی از بهترین و حرفه ای ترین موسسه های حقوقی شهر تهران می باشد. تخصص، تجربه و صداقت الگوی راه این موسسه بوده تا بتواند برای احقاق حقوق هم وطنان عزیز گامی برداشته و پرچم عدالت را سرافراز نگه دارد. برای تعیین وقت با موسسه حقوقی عدالت آریایی و برخورداری از شرایط عالی و منصفانه تماس حاصل فرمایید.

دلایل طلاق بسته به شرایط فردی متفاوت است، اما برخی از دلایل رایج عبارتند از خیانت، مسائل مالی، مشکلات ارتباطی، تفاوت در ارزش ها یا اهداف، سوء استفاده، اعتیاد و تفاوت های آشتی ناپذیر.
تقسیم بندی از دارایی در طلاق بسته به قوانین حوزه قضایی و شرایط خاص زوجین متفاوت است. در برخی موارد، اموال به طور مساوی بین زوجین تقسیم می شود، در حالی که در موارد دیگر بر اساس عواملی مانند سهم هر یک از زوجین در ازدواج یا نیازهای مربوطه تقسیم می شود.
فرآیند طلاق بسته به حوزه قضایی متفاوت است، اما معمولاً شامل ارائه دادخواست طلاق، ارائه دادخواست به همسر دیگر و مذاکره در مورد شرایط طلاق است. اگر طرفین نتوانند به توافق برسند، دادگاه می تواند مداخله کند و از طرف آنها تصمیم بگیرد. پس از قطعی شدن طلاق، طرفین دیگر ازدواج قانونی ندارند و در صورت تمایل می توانند مجدداً ازدواج کنند.
مونا ترابی

مونا ترابی

وکیل پایه یک دادگستری ، مدیر مؤسسه عدالت آریایی

درخواست مشاوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره