20:00 - 16:00

ساعات کاری شنبه تا چهارشنبه

20:00 - 16:00

ساعت کاری شنبه تا چهارشنبه

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

وکیل حقوقی مشاوره تخصصی امور حقوقی در موسسه عدالت آریایی ⚖️

راهنمای مطالعه صفحه

مونا ترابی

مونا ترابی

وکیل پایه یک دادگستری ، مدیر مؤسسه عدالت آریایی

برای حل مشکلات حقوقی شما با شماره ۰۲۱۲۲۰۹۷۰۹۰ بگیرید.

وکیل حقوقی فردی است که از جانب موکل خود اجازه دارد در خصوص مسائل حقوقی، در مراجع قضایی یا غیر قضایی اقدام کند. دراین رابطه وکیل حرفه‌ای نسبت به احقاق حق موکلش در رابطه با موضوع مربوطه در مراجع قضایی و غیر قضایی طبق حدود اختیاراتش انجام وظیفه می نماید.این نکته دا خاطر نشان می شویم که آثار اقدام وکیل در مراجع فوق، طبق قانون مدنی متوجه موکل است. با ما همراه باشید تا با بهترین وکیل در تهران در امور حقوقی آشنا گردید.

با توجه به گستردگی مناسبات اجتماعی و افزایش اختلاف میان افراد، اشخاص ناچار می شوند برای حل اختلاف بین خود به محاکم قضایی مراجعه نمایند. حل این اختلافات در مراجع قضایی براساس قوانین موضوعه کشوری انجام می شود که این قوانین  خود شامل چندین جلد کتاب است. بدیهی است که استنباط این قوانین که برگرفته از متون فقه شیعه و سایر قوانین از دیگر منابع است، توسط افراد عادی که هیچ دانشی در این رابطه ندارند، غیر از وکیل حقوقی ممکن نیست. چه بسا بسیاری از افراد با پشتوانه اندک علم حقوق برای احقاق خقوق خود به دادگاه مراجعه کردند. در نتیجه، نتیجه عکس گرفتند.

بهترین وکیل حقوقی

متاسفانه قوانین ما در برخی موارد، تناسب لازمه با شرایط و موقعیت کنونی زندگی ما را ندارند. به عبارتی ما مجبوریم به گونه ای پیچیده تر و در مسیری طولانی تر، حقوق از دست رفته خود را پس بگیریم. اما این مسیر طولانی، نیازمند آگاهی نسبت به تمام زیر و بم های حقوقی است.

اطلاع و تخصص نسبت به خود مواد قانونی برای یک وکیل حقوقی مجرب سویی از ماجراست. تبحر در امور شکلی و تسریع امور پرونده، سوی دیگری است. در دادگاه و دادسرا شاهد مردمانی هستیم که بدون هیچ اطلاعاتی از ساختمانی به ساختمان دیگر می‌روند. از اینکه که روزهاست کاری ازآنها پیش نرفته، شکایت می کنند. باید یادمان باشد که شخصی که به هر دلیلی با یک پرونده حقوقی یا کیفری سر و کله دارد، از لحاظ روحی تحت فشار زیادی قرار دارد. این استرس ها و اضطراب ها خود مانع از پیشرفت مطلوب پرونده می شود. وکالت امری بسیار تخصصی است، کار را به کاردان بسپارید. از این رو وکیل نقش بسیار مهمی را در پرونده ها ایفا می کند.

وکیل حقوقی متخصص

تخصص های وکیل حقوقی از قرار زیر است:

  • حقوق خصوصی که به صورت کلی به دو شکل مطرح می شود: یک این که حقوق فی مابین تمامی اشخاص حقیقی که در جامعه وجود دارند و صلاحیت برخورداری از حق خود را دارند، که در این صورت  میزان و نحوه ی اجرای آن در حقوق خصوصی مورد بررسی قرار می گیرد. دوم این که انواع شرکت های حقوقی اعم از شرکت های تجاری و یا غیر تجاری که در اصطلاح به آن شخصیت حقوقی می گویند.
  • حقوق عمومی: شامل حق و حقوقی  است که  بین ادارات و نهاد های دولتی یا موسسات عمومی در انجام وظیفه و خدمت متقابل به مردم وجود دارد. باید اجرا گردد. همچنین چگونگی نحوه ی اجرای آن نیز در حقوق عمومی و تخصص وکیل حقوقی است.
  • حقوق بین الملل: در خصوص روابط دولت ها با یکدیگر و سازمان های جهانی و همچنین روابط حقوقی اشخاص کشورهای مختلف با یک دیگر است. که به صورت کلی در قالب حقوق بین الملل عمومی و حقوق بین الملل  خصوصی تعریف می شود. حقوق بین الملل عمومی شامل روابط دولت ها با یک دیگر و نیز روابط دولت ها با سازمان های بین المللی است. در حالی که حقوق بین الملل خصوصی ، نحوه ی اعمال قواعد حقوقی شهروندان سایر کشورها با یک دیگر و نیز سایر اشخاص حقوق خصوصی (شرکت ها) را در سطح بین المللی مورد بررسی قرار می دهد.

مشاوره با بهترین وکیل حقوقی

وکیل حقوقی می‌ تواند در همه مسائل مشاوره دهد. البته عنوان مسائل حقوقی یک موضوع کلی است. بهتر این است که وکیل در بعضی از موضوعات که تخصص دارد مشاوره دهد. در کشورهای پیشرفته مشاوره های وکیل به صورت تخصصی است. بدین معنی که بعضی وکلا در زمینه ی تجاری تخصص دارند که موکل با توجه به نوع تخصص آن ها به ایشان مراجعه می کند. اما در ایران به شکل رسمی واداری نظام تخصصی برای وکلا منظور نشده است.

مونا ترابی، وکیل پایه یک دادگستری، بهترین وکیل حقوقی در تهران، می تواند در موضوعات مربوطه راهنمای شما باشد. برای مشاوره تلفنی و رزرو مشاوره حضوری با ما تماس بگیرید: 09121979750

انواع وکیل حقوقی

تعهدات وکیل حقوقی نسبت به موکل به شرح حدود اختیاراتی است که وکیل طبق وکالت نامه تنظیمی که با موکل،  امضا می نماید، می باشد. در وکالت نامه های رسمی صادره از دفاتر اسناد رسمی و یا وکالت نامه های قضایی بین وکلای دادگستری و موکل، قسمت حدود اختیارات وکیل مشخص می شود که طرفین می توانند طبق خواسته خود حدود و اختیارات وکیل را اعلام نمایند.

تعهدات وکیل بستگی به این دارد که وکیل تا چه اندازه و در چه موضوعاتی از موکل اختیار و اجازه پیگیری امور را دارد. در ادامه این بخش به بررسی انواع عناوینی می پردازیم که در عالم حقوق به وکیل حقوقی نسبت می دهند. با ما همراه باشید.

وکیل انتخابی

وکیل حقوقی انتخابی بدین صورت است که هر فردی با میل و علاقه خود، می تواند شخصی را به عنوان وکیل انتخاب  کند. این وکلا می توانند وکلای رسمی باشند که فرد از طریق دفتر خانه اسناد رسمی، شخصی را به عنوان وکیل برای انجام کارهای مورد نظر خود ، مانند مراجعه به ادارات یا شهرداری یا فروش اموال انتخاب می کند. یا می توانند وکیل پایه یک دادگستری باشند که در مراجع قضایی و زیر مجموعه های آن اعم از شعبه حل اختلاف و مراجع انتظامی، به نیابت از موکل خود برای احقاق حقوق  او باید فعالیت کنند.

وکیل تسخیری

وکیل حقوقی تسخیری وکیلی است که دادگاه برای بعضی از اشخاص بی بضاعت در رابطه با جرائم های مهم کیفری که نیاز به وکیل است انتخاب می کند. که هزینه چنین وکلایی بر اساس تعرفه مندرج در قانون وکالت، از طرف دولت به وکیل پرداخت می شود.

وکیل معاضدتی

وکیل حقوقی معاضدتی، وکیلی است که دادگاه در صورت درخواست اشخاص بی بضاعت، با احراز عدم توانایی مالی آن ها برای داشتن وکیل دادگستری، برای ایشان انتخاب می کند. بدین ترتیب که در صورت احراز عدم توانایی مالی شخص و درخواست وی از دادگاه برای داشتن وکیل، دادگاه از طریق کانون وکلا و یا مشاوران و وکلای قوه قضاییه، وکیلی را برای شخص فوق انتخاب می کند. تا بتواند از حقوق وی دفاع کند. بدین ترتیب حق کسی به دلیل عدم توانایی مالی ضایع نمی گردد. حق الوکاله وکیل معاضدتی نوعا رایگان است.

مونا ترابی

مونا ترابی

وکیل پایه یک دادگستری ، مدیر مؤسسه عدالت آریایی

درخواست مشاوره

وکیل اتفاقی

طبق قانون موضوعه کشوری ، اقربای درجه اول می توانند هرسال یک یا دوبار از یک دیگر تقاضای وکالت نمایند. در این صورت با احراز قرابت نزدیک بین آن ها توسط مراجع قضایی و با صلاح دید قاضی دادگاه، این نوع وکالت تحت عنوان وکیل حقوقی اتفاقی محقق می گردد.

وکیل یا نماینده حقوقی ادارات

ادارات و سازمان ها و نهادهای دولتی نیز می توانند فردی را که در آن اداره مشغول به کار است با تصویب ریئس اداره مربوطه، به عنوان نماینده حقوقی، جهت اقامه دعوا و یا نسبت به دفاع از دعاوی اشخاص علیه اداره مربوطه، به دادگاه معرفی نمایند. تا وکیل حقوقی از منافع و حقوق سازمان مطبوع دفاع کند.

مونا ترابی

مونا ترابی

وکیل پایه یک دادگستری ، مدیر مؤسسه عدالت آریایی

درخواست مشاوره

پرونده های مربوط به وکیل حقوقی

همانطور که خود درمانی در علم پزشکی گاهی موجب ضرر جسمی و روحی بیمار می گردد، در مسائل حقوقی نیز این گونه اعمال نظر ها موجب ضرر و زیان مالی و حیثیتی می شود. نه نتها خود فرد، بلکه چندین خانواده را نیز ممکن است سال های سال از حقوق قانونی خود محروم سازد.

از طرف دیگر اگر اشخاص توانایی علمی مورد نیاز را داشته باشند ممکن است وقت کافی نداشته باشند تا خودشان بتوانند در محاکم قضایی و یا برای پیگیری امور خود به مراجع زیربط  قضایی مراجعه نمایند. طبق قانون موضوعه کشور از جمله حقوق اشخاص این است که می توانند برای انجام کارهای اداری و غیر اداری و کارهای قضایی، به نیابت از خود با درج حدود اختیارات، کسی را به عنوان وکیل حقوقی برای انجام کارهای مذکور انتخاب کنند.

وکیل حقوقی خانواده

وکیل حقوقی خانواده کسی است که در امور حقوق و مقررات خانوادگی تسلط کامل و جامع دارد. چون لفظ وکیل عام است. چنین شخصی می تواند وکیل محضری باشد که در دفتر خانه اسناد رسمی توسط فرد انتخاب می شود. تا جهت انجام  امور خانوادگی و مطالبات حق و حقوق ضایع شده اعضای خانواده خود اقدام کند. یا این که می تواند وکیل دادگستری باشد. که به نیابت از موکل خویش در دادگستری و زیر مجموعه های آن اقدام قضایی و احقاق حق نماید.

وکیل حقوقی ملکی

وکیل ملکی وکیل حقوقی است که در مورد انواع املاک اعم از بایر و غیر بایر اطلاعات نسبی حقوقی و غیر حقوقی دارد.

وکیل حقوقی مهاجرت

وکیل حقوقی مهاجرت وکیلی است که در امور مربوط به مهاجرین به کشورهای دیگر و اخذ تابعیت از دولت های مطبوع که در آن مقیم هستند، اطلاعات حقوقی  کافی دارد. میداند که چگونه از حقوق مهاجرین در کشورهای مقیم دفاع نماید یا در مورد تابعیت آن ها به درستی  اقدام کند.

وکیل حقوقی قراردادها

وکیل قرارداد در تهران وکیل حقوقی است که در قراردادهایی که بین اشخاص تنظیم می شود اطلاعات نسبی حقوقی دارد. این قرار دادها می تواند بین اشخاص حقیقی و یا بین اشخاص حقوقی تنظیم گردد. بدیهی است که وجود وکیل خبره در زمان عقد قرار دادهای مذکور، می تواند تا حدود زیادی از خسارات و کلاهبرداری های ممکن در آینده جلوگیری کند.

وکیل حقوقی شرکت ها

وکیل حقوقی شرکت ها وکیلی است که که در امور مربوط به شرکت ها و انواع آن اطلاعات کامل حقوقی دارد. این شرکت ها می توانند شرکت های تجاری مشخص در قانون تجارت باشند. مانند شرکت با مسئولیت محدود و یا شرکت های  تضامنی.  یا این که می توانند شرکت های غیر تجاری باشند. مانند: شرکت های عام المنفعه و فرهنگی.

وکیل حقوقی چک و سفته

وکیل چک وکیل حقوقی است که در امور مربوط به انواع چک ها که از بانک های مختلف صادر می شود مطلع است. همچنین راجع به سفته‌ها و گواهی عدم پرداخت انواع چک، و واخواست سفته ها (پروتست) و ظهرنویسان چک ها و حقوق و تکالیف مربوط به ظهر نویسان چک وسفته ها اطلاعات کافی دارد. از این طریق می تواند از حقوق موکل خود  به درستی دفاع کند.

حق الوکاله وکیل حقوقی

محاسبه حق الوکاله وکیل حقوقی در درجه اول به صورت توافقی انجام می گیرد.

حتی در امور قضایی که توسط وکیل دادگستری کار پیش می رود نیز طبق قانون وکالت، توافقی که بین وکیل و موکل انجام می پذیرد شرط است. بر فرض توافقی بین موکل و وکیل دادگستری در رابطه با پیگیری امور قضایی صورت نگیرد. در این صورت اختلاف، طبق قانون وکالت، مطابق با تعرفه وکلا مندرج درقانون مذکور اعمال می شود.

در رابطه با وکالت محضری نیز پرداخت و محاسبه حق الوکاله به صورت توافقی است. در صورت عدم توافق بین طرفین، طبق قانون مدنی، وکیل مستحق اجرت المثل ایام و نوع کار وکالت خود می باشد. لازم است که وکیل در فرم وکالتنامه حتما مبلغ حق الوکاله را درج کند. نکته ای که لازم است بدانید این است که، هزینه حق وکاله تسخیری یا معاضدتی ، دوبرابر حداقل تعرفه خواهد بود.

مونا ترابی

مونا ترابی

وکیل پایه یک دادگستری ، مدیر مؤسسه عدالت آریایی

درخواست مشاوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره