بهترین وکیل طلاق در تهران

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

وکیل طلاق چه کسی است؟

وکیل طلاق چیست

 هر ساله تقریبا 800 هزار زوج در ایالات متحده طلاق می‌گیرند که اغلب عملیات طلاق بسیار زمان‌بر و از نظر عاطفی آزار‌دهنده است و ممکن است بیش از یک سال طول بکشد. همچنین مراحل هزینه‌بر آن موضوع چالش‌برانگیز است که هر فردی ممکن از پس آن برنیاید. از طرفی هم، پروسه‌های قانونی طلاق پیچیده است و بدون داشتن وکیل طلاق مشکلات زیادی بر سر راه شکل می‌گیرد؛ به خصوص زمانی که همسر مقابل وکیل داشته باشد. در این لحظه پیدا کردن بهترین وکیل پایه یک دادگستری بسیار پراهمیت می‌شود.

ازدواج و طلاق هر دو تجربیات رایجی است که این روزها در جامعه به چشم می‌خورد. در حالی که تجربه ازدواج سالم برای سلامتی روح و جسم هر دو زوج بسیار مفید است. همچنین نتیجه آن روی سلامت روح و جسم کودک تاثیر گذار است. بزرگ شدن در خانه شاد کودکان را در برابر مشکلات روحی، جسم، آموزشی و اجتماعی محافظت می‌کند. اما طلاق ممکن است بر رفاه تاثیر بگذارد و بسیاری از افراد با افسردگی، تنهایی، مشکلات عزت نفس و دیگر ناراحتی‌های روانی روبرو می‌کند.

عوامل مختلفی روی منتهی شدن ازدواج به طلاق و کمک گرفتن از وکیل طلاق تاثیرگذار است. در حالی که تنها عاملی که باعث کنار هم ماندن برخی زوج ها می‌شود تعهد کامل است. در این میان افرادی هم هستند که آرزو می‌کنند قبل از طلاق بیشتر تلاش می‌گردد تا زندگی مشترک شیرینی را تجربه کنند. آمارهای به دست آمده حدود ۴۰ الی ۵۰ درصد از ازدواج‌های اول به طلاق و جدایی دائم و حدود ۶۰ الی ۶۵ درصد از ازدواج‌های دوم به طلاق ختم می‌شود.

اگرچه طلاق بخشی از جامعه است. اما در چند سال اخیر رواج بیشتری پیدا کرده و عوامل جدیدتر روی آن تأثیرگذار بوده است. عواملی مانند ازدواج در سنین پایین، تحصیلات و درآمد محدود، زندگی مشترک قبل از تعهد به ازدواج، بارداری قبل از ازدواج و … .

یکی از باورهای رایج این است که آشنایی قبل از ازدواج فرصتی را برای شناخت یکدیگر فراهم می‌کند و زوج‌هایی که قبل از زندگی کردن با یکدیگر نامزد هستند، کمتر در خطر طلاق قرار دارند و این کاهش خطر به خاطر تعهد آنها به ازدواج است. اما دو نفری که بدون هیچ علاقه‌ای، تفکر و آشنا شدن با یکدیگر ازدواج می‌کنند، احتمال طلاق در آینده‌شان زیاد است. همچنین اشخاصی که وابستگی بیش از حدی به عقاید دارند و فرد مقابل را به خاطر عقاید با مشکلات و فشارهای روحی و روانی قرار می‌دهند، احتمالی که در آینده با طلاق روبرو شوند بسیار زیاد است.

مدارک مورد نیاز طلاق توافقی

وکیل طلاق - مدارک مورد نیاز طلاق توافقی

در صورتی که طلاق به درخواست زوج انجام شود، طوری که هر دو نسبت به تکلیف حقوق زوجین و عدم تمایل زندگی مشترک به توافق رسیده باشند، طلاق توافقی صورت می‌گیرد. اما اگر زوجین بر سر کوچکترین مسئله در انجام طلاق توافقی دچار اختلاف شوند و به نتیجه نرسد، طلاق به درخواست هر یک یا هر دو به صورت جداگانه پیگیری می‌شود و شرایط طلاق توافقی دیگر امکان پذیر نخواهد بود.

مدارک لازم معمولاً شامل موارد زیر است:

– عقدنامه یا رونوشت

– شناسنامه

– کارت ملی زوجین

مراحل طلاق توافقی

1.اولین قدم، تمایل قطعی زوجین به پایان زندگی مشترک:

اولین قدم باید هر دو زوجه موافقت کامل به پایان دادن زندگی مشترک را داشته باشند. اگر در این شرایط بابت مهریه نفقه جهیزیه و حضانت فرزند دچار مشکل شوند یا یکی از زوجه رضایت کامل نداشته باشند انجام طلاق توافقی صورت نمی‌گیرد و در صورت عدم موافقت و اصرار یکی از زوجین به طلاق درخواست طلاق یکطرفه یا زوجه انجام می‌شود

2.انتخاب روش برای اخذ رای طلاق توافقی:

دو روش برای اخذ طلاق توافقی وجود دارد که انتخاب هر یک به شرایط زوجین مربوط می‌شود:

اولین روش ثبت نام در سامانه تصمیم است که زوج‌ها باید چند جلسه مشاوره را بعد از ثبت‌نام در سامانه بگذرانند. جلسات مشاوره تخصصی به مدت زمان ۴۵ روز طی می‌شود که در صورت اصرار هر دو زوجه برای طلاق و عدم انصراف از طلاق درخواست طلاق توافقی در دفتر خدمات الکترونیکی قضایی ثبت می‌شود. با انتخاب این روش، اگر برای طلاق بهترین وکیل خانواده یا بهترین وکیل پایه یک دادگستری تهران را هم داشته باشید، باید مراحل مشاوره را طی شود.

دومین روش گرفتن رای طلاق توافقی در تهران و برخی شهرهای کشور است که باز هم در این شرایط وکلای دادگستری درخواست هر دو طرف را در دفتر خدمات الکترونیک قضایی ثبت کردند. اما دیگر نیازی به گذراندن مشاوره اجباری نیست. معمولا کسانی که  تصمیم ندارند جلسات مشاوره را طی کنند از این روش برای به پایان دادن زندگی خود استفاده می‌کنند که حدود ۱۰ روز کاری برای اخذ وکیل پایه یک برای مراجعه صورتجلسه زمان نیاز است و با امضای و طی کردن مراحل به پایان می‌رسد.

3. ثبت درخواست:

تنها با ارسال گواهی عدم انصراف ثبت درخواست طلاق همراه با گواهی عدم انصراف طلاق توسط وکلا با پرداخت هزینه انجام می شود تا مشخص شود هر دو نفر برای طلاق رضایت کامل دارند و طلاق یک طرفه صورت نمی‌گیرد.

4. پایان رسمی طلاق در محضر

برای دریافت نوبت جهت ثبت طلاق باید به یکی از دفاتر رسمی طلاق مراجعه شود که در این مرحله مانند دیگر مراحل اداری نیاز به حضور زوجین قبل از طلاق نخواهد بود. اما برای ثبت آن باید زوجین یا وکلای آن ها حضور داشته باشند که آزمایش عدم بارداری یکی از آزمایشگاه‌ها لازم است و باید به دفترخانه تحویل گردد. در صورت تایید آزمایش همراه با یک قطعه عکس برای ثبت رسمی طلاق حاضر خواهند شد.

انواع طلاق:

 – طلاق توافقی

وکیل طلاق - طلاق توافقی

طلاق توافقی فرصتی است که زن و شوهر با آرامش و عزت نفس بالا به زندگی خود پایان می‌دهند. این روش برای طلاق مزایای بسیاری دارد که مهم‌ترین آن هزینه کم برای پایان دادن به زندگی مشترک است. از آنجا که طلاق بین دو طرف با توافقات کامل انجام می‌شود، لازم نیست دیگر افراد در مورد توافقات آنها با خبر شوند و مذاکرات و شرایط و اظهارنامه‌های شخصی آنها در دسترس همگان قرار گیرد. بنابراین تاثیرگذاری عوامل خارجی برای طلاق توافقی به شدت کاهش پیدا می‌کند.

یکی دیگر از مزایای این روش جدایی بلامانع است. در واقع زن و شوهر بدون هیچ تعارضی در سریع‌ترین زمان ممکن زندگی مشترک را به پایان می‌رسانند و برخلاف دیگر روش‌ها هیچ نیازی به مراجعه به دادگاه و اعلام اعتراضات در مسائل مختلف نخواهد بود.

مزایای وکیل طلاق توافقی

وکیل طلاق - مزایای وکیل طلاق توافقی

برخی از زوج‌ها تصمیم می‌گیرند برای طی کردن مراحل طلاق توافقی چه در دادگاه و چه در جلسات مشاوره حضور پیدا نکنند که برای این کار پیدا کردن بهترین وکیل طلاق در تهران، بهترین راه حل است. داشتن وکیل حرفه‌ای برای انجام اقدامات طلاق توافقی مزایای بسیاری دارد که مهم‌ترین آن عدم نیاز به حضور در جلسات دادگاه و مشاور است. همچنین با کمک وکیل پایه یک دادگستری می‌توان تمام مراحل را بدون درد سر طی کرد. برخی اوقات مشاهده شده زوج ها بدون  ناآگاهی مراحلی را طی کردن. اما در پایان کار تازه متوجه شدند از برخی حق و حقوق خود گذشته‌اند و برای دریافت آن هیچ چاره‌ای ندارند.

بنابراین لازم است انجام اقدامات لازم برای طلاق با دقت انجام شود و به دقت و سرعت بالا نیاز دارد و تنها وکیل طلاق است که تمام راه‌های قانونی را واقف است و با آگاهی و سرعت تمام می‌تواند تمام مراحل را در یک روز انجام و در کنار آن، بهترین راهنمایی‌ها و مشاوره‌ها ارائه دهد.

 – طلاق به درخواست زوج

وکیل طلاق - طلاق به درخواست زوج

تصور کنید همیشه درخواست طلاق از سوی خانم‌ها انجام می‌شود. اما طلاق به درخواست زوج هم امکان پذیر است. این روش طلاق اصلا سخت و مشکل‌ساز نیست و بعد از طی کردن تشریفات و تعیین و تکلیف حقوق مالی زن، مرد می‌تواند طلاق را اجرا نماید. با این حال مرد باید برخی شرایط را بداند و مواردی را رعایت کند که بهتر است با داشتن بهترین وکیل تهران این اقدامات را انجام دهد.

بر اساس مقررات فقهی و شرعی مرد هر زمانی که تصمیمی بگیرد می‌تواند همسر خود را طلاق دهد. درحالی که شرایط مختلفی برای درخواست طلاق زن وجود دارد. همچنین مرد می‌تواند بعد از جریان شدن صیغه طلاق حدود ۳ ماه اظهار پشیمانی کند و حق رجوع به طلاق را دارد. این به این معناست که اگر در دوره عده بعد از طلاق هر یک از زوجین فوت کند، مقررات ارث پابرجاست و در این دوران مرد موظف است نفقه و دیگر حقوق زن را پرداخت کند.

– طلاق به درخواست زوجه

وکیل طلاق - طلاق به درخواست زوجه

زن هم می‌تواند با توجه به شرایط مختلفی درخواست طلاق زوجه را بدهد. در صورتی که همسر موافقت کامل نداشته باشد باید با توجه به شرایط خاص به دادگاه مراجعه کند و درخواست طلاق خود را صادر نماید. طلاق به درخواست زوجه به شرایط مختلف بستگی دارد که برای کنترل آنها نیازمند یک وکیل با تجربه است. از طرفی زن می تواند با در دست داشتن راه‌های مختلف مانند عدم پرداخت نفقه، عسر و حرج زن، غیبت زوج، وکالت بلاعزل طلاق، شروط ۱۲ گانه ضمن عقد و … اقدام به گرفتن طلاق کند.

ابطال نکاح توسط وکیل

ابطال ازدواج زمانی پیش می‌آید که ازدواج خلاف قوانین یک جامعه صورت گرفته باشد که زوجین می‌توانند بدون تشریفات طلاق از یکدیگر جدا شوند و عقد آنها به طور کامل باطل می‌گردد. اما چه شرایطی موجب ابطال نکاح می‌شود؟ در صورتی که ازدواج با محارم انجام شود، ازدواج با زن شوهردار ازدواج در مدت زمان عده، ازدواج زن مسلمان با مرد غیر مسلمان ، ازدواج چهارم به بعد مرد، ازدواج با زنی که سه بار طلاق گرفته و … جز رایج‌ترین شرایط ابطال نکاح است.

فسخ نکاح توسط وکیل

فسخ نکاح برای ازدواج‌هایی صورت می‌گیرد که دارای مدت زمان بوده است و تمامی آثار عقد در این دوره حکم‌فرماست. تفاوت فسخ نکاح و طلاق در این است که حق الطلاق نه تنها به مرد داده می‌شود، بلکه هر دو می‌توانند درخواست فسخ نکاح دهند. فسخ نکاح می‌تواند به دلایل مختلفی اتفاق بیفتد، دلایلی مانند پنهان کاری مسئله خاص، تخلف از شروط ضمن عقد و … .

مشاوره حقوقی قبل از ازدواج با وکیل خانواده

ازدواج به عنوان یکی از مهم‌ترین قراردادهای زندگی شناخته می‌شود که ابعاد زندگی اجتماعی، اقتصادی و روانی هر فرد روی دیگری تاثیرگذار اس.ت به همین دلیل مشاوره حقوقی قبل از ازدواج اهمیت زیادی دارد و پیشنهاد می‌شود زن و شوهر قبل از انعقاد عقد و ازدواج با یک وکیل خانواده و مشاوره حقوقی مشورت کنند.

مشاوره حقوقی با وکیل ، که وکیل را موظف می‌کند، هر دو طرف را نسبت به قراردادهایی که لازم است برای ازدواج اجرا شود به آگاهی کامل برساند و آنجایی که موقعیت زوج و زوجه برای ازدواج نابرابر است، در بسیاری از مواقع لازم است طرفین به توافق برسند. پس آگاهی از قوانین و مقررات به تصمیم درست هر دو طرف بسیار کمک می کند.

مطالبه مهریه توسط وکیل مهریه تهران

وکیل طلاق - مطالبه مهریه توسط وکیل مهریه تهران

در گذشته بیشتر ازدواج‌ها با پرداخت مهریه انجام می‌شد. اما امروزه تا زمانی که اختلاف بین زن و شوهر ایجاد نشود، کسی برای پرداخت و گرفتن مهریه اقدام نمی‌کند. به همین خاطر بیشتر خانم‌ها هنگام طلاق از مهریه به عنوان یک سلاح برای تحت فشار قرار دادن مرد بهره می‌برند و از روش‌های قانونی برای دریافت آن اقدام می‌کنند.

مراحل مطالبه مهریه بسیار گسترده است که با کمک وکیل مهریه می توان بهتر در این را قدم برداشت. با توجه به قوانین وضع شده مهریه یک طلبه ممتاز شناخته م‌شود و در صورتی که شوهر دارای بدهی‌های متعددی باشد، پرداخت مهریه در اولویت قرار می‌گیرد. در صورتی که زن تمام مهریه خود را بخواهد، حکم قطعی صادر می‌شود و می‌توان همزمان با حکم جدایی به اجرا در بیاید.

تقسیط مهریه توسط وکیل مهریه

تقسیط مهریه به درخواست مرد اعلام می‌شود و با توجه به این که همسرش مطالبه مهریه کرده و در صورتی که توان پرداخت مهریه به صورت یکجا را ندارد، به صورت اقساطی پرداخت می‌شود. اقساط مهریه با توجه به توانایی مالی مرد و هزینه‌های زندگی کردن و میزان درآمد ماهیانه مشخص می‌شود که برای انجام این کار می‌توان از یک وکیل مهریه درخواست کمک کرد. تقسیط مهریه مانند دیگر اقدامات دارای مراحل قانونی خاص خودش است که با کمک وکیل می‌توان عدم توانایی پرداخت مهریه به صورت یکجا را برای قانون به اثبات رساند.

مطالبه نفقه فرزند مشترک توسط وکیل

نفقه فرزند امور مالی است که زوجین در صورت جدایی و طلاق نسبت به آن دارای تکالیف مشخصی هستند. فرزندان زوجین طلاق گرفته تا ۷ سال فرزند دختر یا پسر با مادر زندگی می‌کند و  پرداخت هزینه‌های مشترک آنها تا زمان ۱۸ سالگی و زمانی که دختر هنوز ازدواج نکرده، بر عهده پدر است. همچنان که فرزند ادامه تحصیلات ادامه دهد پرداخت هزینه‌ها و مخارج آن همچنان با پدر است.

توافق زوجین بعد از طلاق به نفقه فرزندان هم مربوط می‌شود. چنانچه مادر حضانت فرزندان و مخارج او را تقبل نموده باشد و بعد از جاری حکم طلاق پابرجاست. اما اگر بعد از طلاق مادر وظیفه نگهداری فرزند را بپذیرد، پدر باید نفقه او را متقبل شود و در صورت عدم توافق می‌توان با مراجعه به شورای حل اختلاف و دریافت وکیل مشکل را بررسی و سپس حل نمود.

اعمال اجرای شروط ضمن عقد توسط وکیل:

شروط ضمن عقد فرصتی است که در اختیار دو طرفین قرار می‌گیرد تا عقد با توجه به میل و خواست انتظارات آنها صورت گیرد. شرایط عقد نکاح باید قبل از جاری شدن عقد برای دو طرفین مشخص و واضح باشد و در صورت تایید و قبول آن هم ازدواج صورت می‌گیرد، ازدواج می‌تواند برای اجرای شرایط ضمن عقد در صورت عدم موافقت برای دریافت وکیل اقدام نماید. همچنین شروط ضمن عقد می‌تواند دلیلی برای حق طلاق زوجه ایجاد کند.

مطالبه اجرت المثل کارهای زوجه در منزل زوج توسط وکیل اجرت المثل

اجرت‌المثل زوجه به معنای این است که زن در مقابل شوهر خود دارای تکالیف مشخصی است. اما در انجام یکسری کارها وظیفه شرعی و قانونی ندارد. به عنوان مثال، ا زنان ایرانی کارهای زیادی در زندگی مشترک انجام می‌دهند و به امور منزل می پردازند. در حالی که هیچ وظیفه‌ای در قبالشان ندارند و می‌توانند دستمزد این امور از همسر خود خواستار باشند. درخواست دادن مطالبه اجرت المثل برای انجام اقداماتی مانند آشپزی، نگهداری فرزند، شستن ظروف و لباس‌ها و … به راحتی امکان‌پذیر است.

الزام زوجه به تمکین و انجام وظایف زناشویی

بعد از جاری شدن عقد و صورت گرفتن ازدواج، زن و شوهر رابطه خود را شروع می کنند و هرکدام در قبال دیگری موظف به انجام وظایف مشخصی هستند. الزام زوجه به تمکین به معنای اطاعت زن در مقابل خواسته‌های شوهر و انجام وظایف خود در برابر اوست. البته تمکین تنها به زن اختصاص داده نمی‌شود، بلکه آقایان هم موظف به انجام این کار هستند که در صورت عدم تمکین زن می‌تواند پیگیری کند و حق خود را خواستار باشد.

از طرفی هم، زوجه در صورت عدم تمکین مرد و تحت قرار دادن او در شرایط خاص، مرد می‌تواند از طریق دادگاه اقدام به درخواست عدم تمکین کند و برای الزام به تمکین حکم صادر شود.

مطالبه و استرداد هدایای دوران نامزدی

با توجه به فرهنگ ایرانیان قبل از صیغه محرمیت و ازدواج کردن، زوجین مدتی را به عنوان نامزدی سپری می‌کنند تا یکدیگر را بشناسند و خانواده‌ها شناخت کافی را کسب کنند. در دوران نامزدی رسم است هدایای بین طرفین رد و بدل شود که از جمله مهم‌ترین آن می‌توان به انگشتر نشان اشاره نمود. به طور کلی، هدایای این دوره به دو قسمت مختلف تقسیم می‌شود، هدایایی که مصرف نمی‌شود، مانند طلا و اموال غیر منقول و هدایایی که قابل مصرف است، مانند عطر. در صورت عدم مصرف هر کدام از زوجین می‌توانند برای مطالبه هدایای اقدام کنند.

حضانت و سرپرستی فرزند مشترک

حضانت و سرپرستی فرزند مشترک به عوامل مختلف بستگی دارد، یکی از مشکلاتی که زوجین بعد از طلاق با آن روبرو هستند اختلاف در دریافت حق حضانت فرزند است. نگهداری از فرزند هم حق پدر است و هم حق مادر و هنوز هیچ حکمی صادر نشده که حق را تنها به پدر یا مادر اختصاص دهد. هر دو موظف هستند حداکثر توانایی خود را برای تربیت فرزند به کار گیرند و عدم بی‌توجهی هر یک در نگهداری و تربیت فرزند بسیار تاثیرگذار است.

سلب حضانت توسط وکیل خانواده

با کمک وکیل خانواده می‌توان در خصوص تعیین پایان مدت زمان حضانت اقدام نمود. بر اساس استدلال‌های انجام شده حق حضانت به صورت متقابلی است که هر دو والدین در آن دخالت دارند. اما مطابق با قانون حمایت خانواده، حضانت فرزندان تا هفت سالگی با مادر است که بعد از آن پدر می‌تواند حضانت مادر را داشته باشد و برای دریافت فرزند اقدام کند.

مشاوره حقوقی در زمینه ازدواج موقت با وکیل طلاق

مشاوره زنان و مردانی که به جای ازدواج دائم، ازدواج موقت را ترجیح می‌دهند تا نیازهای جنسی و عاطفی برطرف و از فواید ازدواج بهره‌مند شوند، بسیار اهمیت دارد. ازدواج موقت بسیار متفاوت تر از ازدواج دائم است که مهم‌ترین آن عدم ثبت صیغه عقد در محضر است و عقد تنها با رضایت کلامی زوجه اجرا خواهد شد. اما در این میان مبحث‌ها و تعهداتی صورت می‌گیرد که باید زوجین نسبت به مهریه و نفقه موافقت کامل داشته باشند. به همین خاطر مشاوره با وکیل طلاق برای اجرای ازدواج موقت بسیار کمک کننده است.

نتیجه گیری

مسائلی مانند طلاق، درخواست نفقه، ازدواج موقت و حضانت فرزند رایج‌ترین مشکلاتی است که جامعه امروزه با آن درگیر است و در صورت عدم توافق بر سر این مسائل، دردسرهای زیادی در پی دارد. حال برای حل مشکلات بر سر راه و انجام اقدامات قانونی به صورت راحت‌تر و سریع‌تر کمک گرفتن از یک وکیل حرفه ای و متخصص در این زمینه بسیار تاثیرگذار می‌باشد.

احساس خود را درباره این مقاله بگویید 0 نظر

1 0
وکیل طلاق

نظری دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.