20:00 - 16:00

ساعات کاری شنبه تا چهارشنبه

20:00 - 16:00

ساعت کاری شنبه تا چهارشنبه

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

دیه شکستن گردن

دیه شکستن گردن

راهنمای مطالعه این مطلب

دیه مجازاتی است که در مقابل صدمه به بدن فرد دیگر از طرف قانون تعیین می شود. البته دیه زمانی به عنوان مجازات در نظر گرفته می شود که به یک دلیل قانونی مثل توافق قربانی و مرتکب جرم ، قصاص صورت نگیرد. دیه را هم برای قتل در نظر می گیرند. هم دیه اعضای بدن مثل دیه بینی، دیه دندان، دیه فک و … است. قانون گذار برای پرداخت دیه مهلتی تعیین کرده است. اگر آن مهلت به اتمام برسد می توان شکایت کرد. در این مقاله به دیه شکستن گردن و کج شدن آن ، دیه شکستن بدون خمیدگی و دیه ناقص شدن می پردازیم.

گفتنی است که مونا ترابی، بهترین وکیل در تهران و متخصص در امور مربوط به دیه است که در این راستا راهنمای شما خواهد بود.

دیه شکستن گردن

شکستن گردن مانند سایر لطمه های فیزیکی و جسمی دارای دیه است که در این مقاله با راهنمایی وکیل مربوطه مورد بررسی انواع و شیوه های مختلف بروز این حادثه که تاثیر بر میزان دیه مورد نظر دارد، تحت عنوان دیه شکستن گردن قرار می دهیم. با ما همراه باشید.

دیه گردن بدون خم شدن آن

دیه شکستن گردن و کج شدن آن

بهترین وکیل کیفری در تهران می گوید که دیه کج شدن گردن در اثر شکستگی در ماده 620 قانون مجازات اسلامی آمده است . طبق این ماده برای دیه شکستن گردن و کج شدن و خمیدگی آن  دو حالت در نظر گرفته شده است :

  • دیه کج شدن گردن و خمیدگی آن در اثر شکستگی در صورت عدم بهبودی و باقی ماندن این حالت. که موجب دیه کامل انسان خواهد بود .
  • دیه کج شدن گردن و خمیدگی آن در اثر شکستگی در صورت بهبودی و از بین رفتن حالت خمیدگی و کج شدن آن. که موجب ارش می شود. یعنی مقدار پرداختی دیه را قاضی مشخص خواهد کرد.

دیه شکستن گردن بدون خمیدگی گردن

اگر کسی به گردن دیگری آسیبی وارد کند که در نتیجه آن گردن فرد بشکند طبق قانون برای او مجازات در نظر گرفته می شود . ماده 621 قانون مجازات اسلامی مصوب سال 92  دیه بدون کج شدن و خمیدگی را مشخص کرده است . طبق این ماده شکستگی گردن بدون کج شدن آن موجب ارش می شود . ارش ، مبلغی است که میزان آن در قانون مشخص نشده است و میزان آن با توجه به نظر کارشناسی توسط قاضی تعیین می شود .

امور مربوط به انواع دیه از قبیل دیه شکستن گردن از امور کیفری اند. اگر با امور حقوقی سر و کار دارید، باید به وکیل متخصص در امور حقوقی مورد نظر مراجعه کنید.به عنوان مثال برای امور ملکی کهغالبا حقوقی اند باید به بهترین وکیل ملکی تهران مراجعه نمایید.

دیه ناقص شدن گردن

در این بخش به منظور سخن پایانی در بحث دیه شکستن گردن به بحث ناقص شدن آن می پردازیم. از همراهی شما تا به ایجا سپاسگزاریم. اگر به گردن کسی صدمه ای وارد شود که موجب ناقص شدن گردن شود مثل اینکه مانع از فرو بردن یا جویدن غذا شود و یا مانع از حرکت گردن شود و به هر نحوی موجب نقص گردن شود ، مجازات دارد . دیه نقص گردن ، ارش است .

در انتها پیشنهاد می کنیم مقاله دیه پلک چشم را نیز مطالعه کنید.

موسسه حقوقی بین المللی عدالت آریایی با بهره گیری از وکیل پایه یک دادگستری تا انتهای مسیر حقوقی همراه شماست.

 

در اینجا می توانید پاسخ سوالات خود و کاربران دیگر را مشاهده کنید:

احساس خود را درباره این مطلب بگویید 1 نظر

5 1
دیه شکستن گردن
مونا ترابی

مونا ترابی

وکیل پایه یک دادگستری ، مدیر مؤسسه عدالت آریایی

درخواست مشاوره
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره