20:00 - 16:00

ساعات کاری شنبه تا چهارشنبه

20:00 - 16:00

ساعت کاری شنبه تا چهارشنبه

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

وکیل برای طلاق توافقی

راهنمای مطالعه صفحه

مونا ترابی

مونا ترابی

وکیل پایه یک دادگستری ، مدیر مؤسسه عدالت آریایی

برای حل مشکلات حقوقی شما با شماره ۰۲۱۲۲۰۹۷۰۹۰ بگیرید.

ممکن است زندگی زوجین بنا به عوامل مختلف درگیر بحران‌ها و مشکلات عدیده‌‌ای می‌گردد.این مشکلات همواره می‌تواند زندگی مشترک را به مخاطره بیاندازد، گاه عبور از این بحران‌ها با نتیجه خوب به ثمر می‌رسد و گاه به واسطه عدم حل مشکلات به طلاق منجر خواهد شد. در برخی مواقع زوجین با توافقی که بینشان صورت می‌گیرد، از طریق مشورت با وکیل خانواده، دست به طلاق توافقی می‌زنند و به صورت توافقی از یکدیگر جدا می‌شوند.

 طلاق به معنی پایان قانونی ازدواج و جداشدن همسران به شیوه قانونی از یکدیگر می‌باشد. اما طلاق همیشه بصورت عادی و عرفی آن اتفاق نخواهد افتاد ، در اکثریت مواقع زوجین بواسطه بروز تنش‌‌‌های متعدد، در ابتدا دچار طلاق روانی می‌شوند، دراین حالت فرد پیوندها و وابستگی‌‌‌های عاطفی نسبت به همسرش را قطع می‌کند و پس از این وارد مرحله طلاق اجتماعی خواهند شد و به تدریج با علنی شدن موضوع به طلاق به معنی قانونی تن خواهند داد اما طلاق در قانون به شیوه‌‌‌های مختلفی اتفاق خواهد افتاد.طلاق به درخواست زوج ، طلاق به درخواست زوجه و ناشی از عسروجرح ، طلاق توافقی و بنابه درخواست دو طرف ، به هرحال طلاق به هر قسم و انواعی باشد حقوق و تکالیفی را برای زوجین ایجاد خواهد کرد و به دنبال آن حقوق و تکالیفی که در هنگام ازدواج وجود داشته از بین می‌رود. بطور کلی در اسلام طلاق به اختیار شوهر انجام می‌شود اما زن نیز در شرایط خاصی ممکن است حق طلاق را بدست بیاورد که موضوع آن خارج از این مقاله می‌باشد.

 

شرایط طلاق توافقی:

انسان‌ها به محض این‌که متولد می‌شوند، شخصیت پیدا می‌کنند و این صلاحیت را به دست می‌آورند که حقوقی را دارا شوند. تا زمانی که مقطع خاصی از زندگی سپری نشود و انسان‌ها به کمال عقل و بلوغ دست پیدا نکنند، امکان آن وجود ندارد که افراد خودشان رأساً این حقوق را اِعمال نمایند. در این حالت، شخصی به عنوان نماینده قانونی، امور حقوقیِ انسان را انجام می‌دهد. این نماینده، قانونی است؛ یعنی قانون‌گذار آن را پیش‌بینی نموده و در نظر گرفته است و خود انسان، هیچ نقشی در انتخاب آن ندارد. به ‌عنوان نمونه، از زمانی که یک انسان به دنیا می‌آید، تا زمانی که او به سن بلوغ برسد، حقوق مالی و غیرمالیِ او در درجه نخست از طریق ولی قهری (یعنی پدر و جد پدری) اِعمال و اجرا می‌شود.

علاوه‌بر نماینده قانونی که توسط قانون‌گذار برای مقاطع و موقعیت‌های خاصی از زندگی انسان در نظر گرفته شده است، هر شخصی این حق را دارد که با اختیار خود، برای تدبیر امور حقوقیِ خود نماینده قراردادی انتخاب نماید. انتخاب نماینده قراردادی می‌تواند از طریق انعقاد قرارداد وکالت صورت پذیرد. به‌عبارت‌بهتر، مطابق ماده 656 قانون مدنی، وکیل نماینده قراردادی است که به نیابت از موکل (یعنی وکالت‌دهنده) امور حقوقیِ او را پیگیری می‌کند و در مقابل انجام این امور، اجرت دریافت می‌نماید. توجه به این نکته ضروری است که صرفاً شخصی که وکیل دادگستری باشد، می‌تواند انجام امور حقوقیِ دیگران را عهده‌دار شود. اشتغال به وکالت دادگستری نیز مستلزم داشتن پروانه و مجوز وکالت است که شرایط دریافت آن، در قانون پیش‌بینی گردیده است.

یکی از نکات مهم وکالت‌‌‌های طلاق ، این است که زوج حق عزل را از خود سلب و ساقط نموده و حق توکیل را به زوجه اعطاء نماید ، از سوی دیگر اسقاط حق تجدیدنظر خواهی و فرجام خواهی از نکات حایز اهمیت دراین خصوص می‌باشد چراکه بواسطه این امر زوجین با سپری کردن زمان کوتاه قادر به اجرای صیغه طلاق خواهند بود ، فلذا مشاوره با بهترین وکیل در زمینه طلاق توافقی در طول این مسیر پرفراز و نشیب ، به شما کمک خواهدکرد تا بهترین تصمیم را بگیرید.

بعد از اعطای وکالت ، زوجه الزاماً جهت دادخواست طلاق و اجرای آن به وکیل طلاق توافقی مراجعه نماید، چراکه وکالت اعطایی در دفاتر اسنادرسمی مورد پذیرش در محاکم دادگستری نمی باشد و باحق توکیل اعطایی به وکیل دادگستری این حق اعمال خواهد گردید، دراین خصوص بهترین وکلای ما در مؤسسه حقوقی عدالت آریایی تا انتهای مسیر و اجرای صیغه طلاق در کنارشما خواهند بود. در مرحله بعدی زوجین می‌بایست نسبت به ثبت نام در سامانه تصمیم (طلاق توافقی) در سایت سازمان بهزیستی کشور  اقدام و نسبت به اخذ نوبت مشاوره اقدام نمایند. پروسه زمان این اقدام بین 1 تا 5 جلسه و 45 روز کاری به طول خواهد انجامید، بهترین وکیل طلاق توافقی در مؤسسه حقوقی عدالت آریایی در کنار شما خواهد بود تا این مسیر را در کمترین زمان ممکن طی کنید و به موفقیت برسید.

مونا ترابی

مونا ترابی

وکیل پایه یک دادگستری ، مدیر مؤسسه عدالت آریایی

درخواست مشاوره

 

پس از ارایه پاسخ استعلام مربوطه از مرکز مشاوره دال برعدم امکان سازش بین طرفین ، زوجین از طریق وکیل دادگستری می‌بایست نسبت به ثبت دادخواست طلاق توافقی و مراجعه به مراکز خدمات الکترونیک قضایی اقدام نمایند.

بعد از ثبت دادخواست و ارجاع به شعبه دادگاه مربوطه و تشکیل جلسه زوجه می‌بایست آزمایش عدم بارداری خود را ارایه نموده شخصا یا بواسطه وکیل متخصص در زمینه طلاق توافقی در جلسه دادگاه حاضر و با تشکیل یک جلسه فوق الذکر رای طلاق مبنی بر عدم امکان صلح و سازش صادر خواهد شد.بعد از صدور رای طلاق و با قطعی شدن آن، زوجین حداکثر 3ماه فرصت دارند تا به یکی از دفاتر رسمی طلاق برای ثبت طلاق مراجعه نمایند.

بهترین وکیل طلاق در مؤسسه حقوقی عدالت آریایی با بهره گیری از تجربه و تخصص خود و به روش کاملا قانونی قادر خواهد بود روند رسیدگی و صدور رای طلاق را برای شما در کمترین زمان ممکن و حداکثر در 10 روز به اتمام برساند.

جهت ارتباط بیشتر و انجام مشاوره حضوری با مؤسسه حقوقی عدالت آریایی تماس بگیرید.

طلاق توافقی زوجین

مدارک لازم برای طلاق توافقی:

اصل یا رونوشت عقدنامه ، شناسنامه ، کارت ملی زوجین ، آزمایش عدم بارداری ، ترجیحا وکالت در طلاق از سوی زوج و اقرارنامه از سوی زوجه ، چراکه مطابق مواد 35 و36 قانون حمایت خانواده حتی اگر رای طلاق نیز صادر گردد، در صورتی که زوج حاضر به حضور در دفتر طلاق جهت ثبت آن نگردد دادنامه اصداری فاقد اثر خواهد بود، فلذا دراین خصوص اخذ وکالت طلاق با شرایط از پیش اعلامی جهت اجرای صیغه طلاق مثمر ثمر خواهد بود.

طلاق توافقی درخصوص ایرانیان مقیم خارج از کشور:

برای انجام کارهای طلاق توافقی درخصوص ایرانیان مقیم خارج از کشور فرقی نمی کند که زوجین نسبت به ثبت طلاق طبق قانون کشور دیگر عمل کرده باشند یا خیر ، چراکه به هرحال می‌بایست نسبت به طرح دادخواست در زمینه طلاق توافقی در ایران اقدام نمایند، فلذا در صورتیکه هریک از اقوام سببی یا نسبی دارای وکالت در زمینه طلاق باشند می‌توانند به وکیل دادگستری متخصص در زمینه طلاق توافقی در مؤسسه حقوقی عدالت آریایی وکالت بدهند.قطعا در اعطای وکالت مدنی به طریقه فوق الذکر می‌بایست از مشاوره بهترین وکیل طلاق توافقی استفاده نمایید تا بعدا دچار مشکلات عدیده‌‌ای نشوید. در صورتیکه وکالت در طلاق به افراد و بااشخاص مورد اعتماد اعطاء نگردید و زوجین دارای ثنا می‌باشند می‌توانند مستقیما به وکیل دادگستری وکالت دهند. در غیر اینصورت با مراجعه به سفارت مر بوطه و یا دفاتر حافظ منافع نسبت به ارسال و تنظیم وکالت طلاق مورد تایید وکیل مربوطه اقدام نموده و سپس مبادرت به تنظیم دادخواست و انجام اقدامات نمایند.

اما در صورت طلاق توافقی ابتدایا می‌بایست تکلیف حقوق مالی زوجه اعم از مهریه ، نفقه ، اجرت المثل و جهیزیه و حضانت فرزندان مشخص گردد که در ادامه مقاله به توضیح آن خواهیم پرداخت.

 

مشورت با متخصصان حقوقی پیش از انجام هر نوع اقدام حقوقی در خصوص دعاوی خانوادگی می‌تواند هزینه و زمان لازم برای انجام این امور را به حداقلِ میزان ممکن برساند.

سوالات متداول در مورد وکیل برای طلاق توافقی

هنگام انتخاب وکیل طلاق، مهم است که به دنبال فردی باشید که در زمینه حقوق خانواده با تجربه باشد و سابقه موفقیت آمیزی در رسیدگی به پرونده های طلاق داشته باشد. ممکن است بخواهید تحصیلات و گواهینامه های آنها و همچنین شهرت آنها در جامعه حقوقی را در نظر بگیرید. به دنبال وکیلی باشید که پاسخگو باشد، ارتباط برقرار کند و دلسوز باشد و برای درک موقعیت و اهداف منحصر به فرد شما وقت بگذارد.
راه های مختلفی برای یافتن وکیل طلاق وجود دارد. می‌توانید با درخواست از دوستان یا اعضای خانواده برای توصیه‌ها یا با جستجوی آنلاین برای وکلای طلاق در منطقه خود شروع کنید. همچنین ممکن است بخواهید با کانون وکلای شهر خود بررسی کنید تا ببینید آیا آنها خدمات ارجاعی دارند که می تواند شما را با وکلای طلاق واجد شرایط مرتبط کند. هنگامی که لیستی از وکلای بالقوه تهیه کردید، با هر یک از آنها مشورت کنید تا در مورد پرونده خود صحبت کنید و ببینید آیا آنها برای شما مناسب هستند یا خیر.
هزینه وکیل طلاق بسته به عوامل مختلفی از جمله پیچیدگی پرونده شما و تجربه و شهرت وکیل می تواند متفاوت باشد. برخی از وکلا برای خدمات خود هزینه ثابتی دریافت می کنند، در حالی که برخی دیگر ساعتی هزینه می کنند. شما باید قبل از استخدام وکلای بالقوه در مورد هزینه ها و ترتیبات پرداخت صحبت کنید و مطمئن شوید که همه چیز را به صورت مکتوب دریافت کنید. به خاطر داشته باشید که اگرچه هزینه مطمئناً عامل مهمی است که باید در نظر بگیرید، نباید تنها عامل تصمیم گیری شما باشد. مهم است که وکیلی را انتخاب کنید که ماهر، باتجربه باشد و از کار کردن با او احساس راحتی کنید، حتی اگر هزینه بیشتری نسبت به دیگران داشته باشد.
مونا ترابی

مونا ترابی

وکیل پایه یک دادگستری ، مدیر مؤسسه عدالت آریایی

درخواست مشاوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره