تمام آنچه باید در مورد شروط ضمن عقد بدانید

تمام آنچه باید در مورد شروط ضمن عقد بدانید

بر اساس قانون مدنی ایران، ازدواج یک عقد قانونی است که در آن حقوق و تکالیف متفاوتی به زن و مرد داده می‌شود. با امضای سند ازدواج،زن برخی از حقوق مدنی و معنوی خود همچون حق سفر، داشتن شغل، انتخاب محل زندگی و مسکن، ولایت بر فرزندان و جدایی از همسر (طلاق) را از دست می‌دهد و حقوق مادی همچون مهریه و نفقه را به دست می‌آورد.

در شرایط امروز جامعه ایران بسیاری از زنان نمی‌توانند بپذیرند که صرفا چون زن هستند اگر ازدواج کنند این حقوق خود را از دست می‌دهند. ضمن اینکه در برخی موارد، مردان از این برتری حقوقی و قانونی خود سواستفاده کرده و زنان را در شرایطی ناعادلانه و غیر انسانی قرار می‌دهند. نگاهی به دور و بر کافی است تا موارد متعدد رفتار ناعادلانه و غیراخلاقی با زنان در چاردیواری خانه‌ها را ببینیم.

شروط ضمن عقد:

  • وکالت در طلاق ( حق طلاق)
  • تنصیف اموال
  • حق خروج از کشور
  • حق تعیین مسکن
  • حق انتخاب شغل و ادامه تحصیل
  • حق حضانت فرزندان

شروط ضمن عقد در سند ازدواج ثبت می شوند. سپس باید به صورت وکالت و اجازه نامه در دفتر اسناد رسمی ثبت شوند. وکالت در طلاق, قبول و یا رد حضانت فرزندان و خروج از کشور و همچنین اجازه نامه تعیین مسکن، ادامه تحصیل و اشتغال در هر زمانی بعد از عقد می توانید با مراجعه به دفتر اسناد رسمی این حقوق را ثبت کنید. یک روز یا ده سال بعد از ازدواج تفاوتی ندارد.

توجه داشته باشید شروط ضمن عقد حتما و حتما باید در دفتر اسناد رسمی ثبت شوند. ثبت در سند ازدواج ضمانت اجرایی ندارد.

در صورت وجود هرگونه سوال حقوقی در مورد شروط ضمن عقد با ما تماس بگیرید.

موسسه حقوقی بین المللی عدالت آریایی با بهره گیری از بهترین وکیل پایه یک دادگستری تهران تا انتهای مسیر حقوقی همراه شماست.

منبع: گوگل

احساس خود را درباره این مقاله بگویید 0 نظر

1 0
تمام آنچه باید در مورد شروط ضمن عقد بدانید

نظری دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این را به اشتراک بگذارید

کپی لینک در کلیپ بورد

کپی