20:00 - 16:00

ساعات کاری شنبه تا چهارشنبه

20:00 - 16:00

ساعت کاری شنبه تا چهارشنبه

وکیل دادگستری

راهنمای مطالعه صفحه

مونا ترابی

مونا ترابی

وکیل پایه یک دادگستری ، مدیر مؤسسه عدالت آریایی

برای حل مشکلات حقوقی شما با شماره ۰۲۱۲۲۰۹۷۰۹۰ بگیرید.

قبل از هر اقدامی برای انتخاب یک وکیل برای انجام امور حقوقی خود باید بدانید که یک وکیل متخصص در امور حقوقی چه ویژگی­‌هایی باید داشته باشد. از آنجایی که همه افراد در طول زندگی خود دچار مشکلات حقوقی، خانوادگی و پرونده‌های قضایی خواهند شد، نیازمند مشاوره و بهر‌ه­‌مندی از یک وکیل پایه یک دادگستری خبره در آن زمینه هستند که پرونده‌های خود با خیال راحت به او محول کنند.

همانطور که انتخاب یک وکیل خوب هم همانند انتخاب پزشک خوب کار سختی است؛ مخصوصا انتخاب وکیلی که در تمامی زمینه­‌های وکالت مانند: مشاوره حقوقی، وکیل خانواده، وکیل ملکی، وکیل حقوقی، وکیل چک و امور مالی، وکیل شرکت­‌ها و … تخصص داشته باشد. اگر آن وکیل آگاهی کامل و اطلاعات بروز را نداشته باشد نمی­‌تواند به خوبی از حقوق موکل خود دفاع کند. داشتن دانش روز برای وکالت در اموری همانند: جرائم رایانه‌ای، حقوق فضای مجازی و اینترنت و مسائل حقوقی مربوط به استارتاپ‌­ها برای یک وکیل دادگستری خوب و حرفه ای امری ضروری است.

وکیل کیست و چه اموری را می‌­تواند انجام دهد؟

وکیل به کسی گفته می‌­شود که برای انجام امور حقیقی و یا حقوقی از طرف شخص دیگری برای عقد وکالت برای انجام کاری مامور می‌­شود. در چهارچوب قانون مدنی وکالت امری جایز است و طرفین آن وکیل و موکل نامیده می‌­شوند. حتما تا به حال عبارات وکیل قضایی، وکیل اداری، وکیل پایه یکم دادگستری، وکیل پایه دو دادگستری، وکیل کاری و …. را شنیده‌­اید.

می­‌توان گفت وکیل پایه یک دادگستری بهترین و با تجربه‌­ترین وکلا هستند که بر تمام امور وکالت و حقوقی تجربه دارند.

وکیل پایه یک باید دارای شرایطی از جمله موارد زیر باشد:

  • حداقل دارای مدرک لیسانس در رشته حقوق باشد
  • در آزمون وکالت پذیرفته شده باشد
  • دوره کارآموزی وکالت که دو سال می­باشد را گذرانده باشد
  • صلاحیت او از هر لحاظ از جمله شرایط عمومی، اخلاقی و مذهبی تایید شده باشد
  • دوره وکالت پایه دو (مخصوص وکلای ماده 187) را تمام کرده باشد
  • آزمون­های تشریحی و مصاحبه ­های علمی را با موفقیت پشت سر گذاشته باشد

وکلایی که مراحل ذکر شده را با موفقیت گذرانده باشند درجه وکیل دادگستری را دریافت می­کنند و می­توانند در تمامی محاکم حقوقی و کیفری بدون هیچ محدودیتی به پرونده‌های قضایی و پذیرش وکالت اقدام کنند.

یک وکیل پایه یک می­تواند به عنوان وکیل پایه یک دادگاه خانواده در امور خانواده و طلاق، وکیل پایه یک در امور حقوقی، وکیل پایه یک در امور ثبتی، وکیل پایه یک در امور ملکی و انجام مشاوره حقوقی امور وکالت به فعالیت بپردازد.

موسسه حقوقی بین المللی عدالت آریایی با بهره گیری از  بهترین وکیل تهران تا انتهای مسیر حقوقی همراه شماست.

مونا ترابی

مونا ترابی

وکیل پایه یک دادگستری ، مدیر مؤسسه عدالت آریایی

درخواست مشاوره

ویژگی‌های یک وکیل دادگستری خوب چیست؟

وکیلی که صرفا پروانه و مجوز وکالت داشته باشد را نمی­توان وکیل خوب به شمار آورد. زیرا باید ویژگی­های دیگری از جمله مهارت و توانایی در وکالت، شخصیت و اخلاق صحیح در وکالت را نیز داشته باشد تا بتواند از حق موکل خود به خوبی دفاع کند. قبل از پیدا کردن وکیل در هر حوزه­ای باید تخصص و توانایی او در پرونده­های حقوقی و میزان حق الوکاله بررسی شود. تبلیغات بیش از اندازه یک وکیل به تنهایی قابل اعتماد و معیاری برای انتخاب یک وکیل نیست. تنها داشتن یک تبلیغ و یک شماره تلفن وکیل، نمی­تواند شما را به بهترین وکیل برساند.

ویژگی های وکیل حرفه ای در امور وکالت

دلسوزی و احساس مسولیت یک وکیل برای انجام و پیشبرد سریع امور موکل خود باید دغدغه یک وکیل دلسوز و کار بلد باشد.

وکیل هم مثل پزشک باید امانت دار و محرم اسرار باشد و تحت هیچ شرایطی نباید اطلاعات شخصی پرونده موکل خود را فاش نماید.

تخصص یک وکیل دادگستری از مهم ترین ویژگی­های یک وکیل خوب است و به دلیل اینکه وکالت یک حرفه دقیق و پیچیده است در صورت عدم دانش کافی وکیل و کمبود تخصص می­تواند سرنوشت موکل خود را به خطر بیاندازد.

تجربه وکیل خوب را می­توان در میزان پرونده ­های موفق او جستجو کرد. همچنین با پرس و جو کردن از دوستان و آشنایان در رابطه با تبحر و تجربه وکیل و دریافت شماره تلفن وکیل می­تواند در پیدا کردن یک وکیل خوب موثر باشد.

صداقت در امر وکالت و راستگویی وکیل در انجام فرایند پرونده مهم ترین اصول اخلاقی است که یک وکیل خوب باید رعایت کند. یک وکیل راستگو فقط به فکر دریافت حق الوکاله خود نیست و موکل خود را در جریان تمام پستی و بلندی­هایی که در طول پرونده قرار است رخ دهد، قرار می­دهد.

 

یک وکیل با روابط عمومی قوی، می­تواند به سرعت روند پرونده را پیش ببرد و موفقیت بیشتری را در روند پرونده ایجاد کند. یک وکیل با روابط قوی، شبکه ای از دوستان و همکاران حرفه ای را برای مشورت دارد که می­توان با دادن شماره تلفن وکیل های دیگر، موکل خود را به آن­ها متصل کند.

انواع خدماتی که وکیل پایه یک ارائه می­دهد:

وکیل پایه یک دادگاه خانواده

وکیل پایه یک دادگاه خانواده واقف به امور حقوقی خانواده از جمله: مهریه، مطالبه مهریه از دادگاه، طلاق توافقی، طلاق به درخواست زوج و زوجه، امور نفقه، شرط نصف دارایی، فسخ نکاح و الزام به تمکین، اعسار از پرداخت مهریه، حضانت، رجوه، عده، نامزدی و خسارت­های برهم زدن آن، شروط ضمن عقد، اذن پدر در ازدواج، جهیزیه، ازدواج دائم یا موقت و صیغه، ازدواج مجدد، اجرت المثل دوران زوجیت، اهدای جنین، حضانت فرزندان و … باشد و مشکلات بین زوج و زوجه را حل و فصل نماید. البته باید توجه داشته باشید تمامی وکلا می­توانند وکالت همه پرونده­های حقوقی رابه عهده گیرند، ولی وکیلی که به عنوان وکیل پایه یک دادگاه خانواده شناخته می­شود، تسلط و آشنایی بیشتری با مسائل و امور خانواده دارد.

یک وکیل پایه یک دادگاه خانواده با مطالعه کامل پرونده و بررسی تمام جوانب، اول سعی در برقراری صلح و سازش بین زوجین می­کند و اگر این امکان وجود نداشته باشد با ارائه مشاوره­های صحیح پرونده را در کمترین زمان ممکن و با بهترین نتیجه به پایان می­رساند.

از ویژگی­های مهم وکیل پایه یک دادگاه خانواده تخصص و تجربه او در این زمینه است. وکیل پایه یک دادگاه خانواده با تجربه می­تواند با ارائه مشاوره­های تخصصی منافع موکل را حفظ کند و در تصمیم گیری­های سخت و پیچیده بهترین راهکار را پیش روی موکل قرار دهد.همچنین به پایان رساندن پرونده خانوادگی بدون بروز مشکل از مهارت­ های یک وکیل پایه یک دادگاه خانواده خبره است. از دیگر ویژگی های وکیل پایه یک دادگاه خانواده سوابق او و تعداد پرونده ­های موفق او در حوزه خانوده است.

وکیل متخصص املاک یا وکیل ملکی

زمانی که افراد با مشکلات حقوقی در زمینه ملک و زمین روبرو می­‌شوند نیاز به وکیل ملکی متخصصی در زمینه دعاوی ملکی دارند تا با مشاوره و راهنمایی­‌های او به حقوق خود برسند. در اصل یک وکیل ملکی در دعاوی حقوقی و کیفری مربوط به اموال غیر منقول تخصص دارد.

ویژگی‌های وکیل امور ملکی:

دانش و تخصص یک وکیل خوب در امور ملکی، حقوقی، کیفری و ثبت مربوط به املاک باعث می­‌شود تا درصد موفقیت پرونده ملکی بیشتر باشد.

سوالات متداول وکیل دادگستری

استخدام یک وکیل می تواند در هنگام پیمایش در موقعیت های پیچیده حقوقی، تخصص و راهنمایی حقوقی به شما ارائه دهد. وکلا متخصصان آموزش دیده ای هستند که می توانند به شما در درک قانون، ارزیابی گزینه های خود و نمایندگی شما در دادگاه یا مذاکرات کمک کنند. داشتن یک وکیل در کنار شما همچنین می تواند به شما کمک کند که از حقوق قانونی شما محافظت شود و بهترین نتیجه ممکن را در پرونده خود داشته باشید.
هنگام انتخاب یک وکیل، مهم است که تجربه، تخصص و شهرت آنها را در نظر بگیرید. به دنبال وکیلی باشید که تجربه رسیدگی به پرونده های مشابه شما را داشته باشد و با مسائل حقوقی مربوط به پرونده شما آشنا باشد. همچنین ممکن است بخواهید نظرات را بخوانید یا از دوستان یا همکاران خود توصیه بخواهید. مهم است که شخصاً با وکیل ملاقات کنید تا در مورد پرونده خود صحبت کنید و قبل از تصمیم گیری سؤال بپرسید.
هزینه استخدام وکیل بسته به این موارد می تواند متفاوت باشد نوع پرونده، پیچیدگی مسائل حقوقی مربوط، و تجربه و شهرت وکیل. برخی از وکلا نرخ ساعتی دریافت می کنند، در حالی که برخی دیگر ممکن است هزینه ثابت یا هزینه اضطراری را دریافت کنند. مهم است که قبل از استخدام وکیل در مورد هزینه ها و ترتیبات پرداخت صحبت کنید. همچنین ممکن است بخواهید در مورد هر گونه هزینه اضافی، مانند هزینه های دادگاه یا هزینه های شاهد کارشناس، که ممکن است با پرونده شما مرتبط باشد، بپرسید.
مونا ترابی

مونا ترابی

وکیل پایه یک دادگستری ، مدیر مؤسسه عدالت آریایی

درخواست مشاوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره