20:00 - 16:00

ساعات کاری شنبه تا چهارشنبه

20:00 - 16:00

ساعت کاری شنبه تا چهارشنبه

وکیل ملکی

راهنمای مطالعه صفحه

مونا ترابی

مونا ترابی

وکیل پایه یک دادگستری ، مدیر مؤسسه عدالت آریایی

برای حل مشکلات حقوقی شما با شماره ۰۲۱۲۲۰۹۷۰۹۰ بگیرید.

در میان دعاوی حقوقی، دعاوی مربوط به املاک و زمین تقریبا بیشترین درصد دعاوی را به خود اختصاص داده اند که متاسفانه به علت ورود وکلای کم آشنا به محیط دعاوی ملکی، نتایج مطلوبی را حاصل نمی کنند. در واقع، علی رغم پر تکرار بودن این پرونده ها، وکلای متخصص کمی در این حوزه فعالیت دارند که موکلان گرامی بتوانند با خیالی نسبتا آسوده رسیدگی به مسئله ی خود را به ایشان بسپارند. موسسه حقوقی عدالت آریایی یکی از بهترین وکیل های ملکی تهران را در اختیار دارد که می توانید برای امور ملکی از ایشان مشاوره دریافت کنید

وکیل املاک

 

چرا به وکیل ملکی احتیاج دارید؟

برای رسیدگی به پرونده های مرتبط به اموال غیر منقول( ملک، آپارتمان، زمین و …) احاطه کامل به قانون مدنی از ملزومات است. چرا که این قانون در مواد و تبصره های متعدد خود به بررسی تمام شرایط قابل پیش بینی برای یک ملک و تعیین تکلیف آن پرداخته است که چنین علم وسیعی قطعا در اختیار موکلان گرامی نمی باشد. به علاوه، به علت درهم تنیدگی این دعاوی با مقولله قرارداد ها، احاطه وکیل املاک به قانون تجارت و قانون جدید آپارتمان ها نیز بسیار حائز اهمیت می باشد.

واضح است که تلاش افراد به عنوان خواهان یا خوانده برای بررسی شخصی تمام قوانین کاری بسیار زمان بر و حتی غیر ممکن خواهد بود و نتیجه ای به غیر از اطاله دادرسی و محکومیت به احکام و دادنامه های کاملا به ضرر ایشان، نخواهد بود. از طرفی دیگر، دعاوی ملکی بسیار متنوع و متعدد هستند و برای پرونده ای که فروشنده حاضر به تحویل مبیع نیست باید وکیل دعوای الزام به تحویل مبیع استخدام گردد. در نتیجه، بسیار تخصصی بودن مشکلات ملکی و تکان دهنده بودن نتایج همگی دال بر الزام حضور یک وکیل متخصص ملکی است.

مونا ترابی وکیل ملکی

نحوه مشاوره حقوقی ملکی در موسسه حقوقی عدالت آریایی

موسسه حقوقی بین المللی عدالت آریایی با مدیریت خانم مونا ترابی از موفق ترین وکلای ایرانی (وکیل پایه یک دادگستری) کارشناس ارشد حقوق خصوصی و با بیش از ۱۰ سال سابقه کار موفق در پرونده‌های حقوقی و کیفری، آماده مشاوره و همراهی شما در پرونده‌ی شما می‌باشد.

وکلای این موسسه از شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۶ الی ۲۰ برای ارائه مشاوره حضوری به عزیزان حاضر به خدمت می باشند.

 

مونا ترابی

مونا ترابی

وکیل پایه یک دادگستری ، مدیر مؤسسه عدالت آریایی

درخواست مشاوره

 

ویژگی های وکیل متخصص املاک

در میان افرادی که همگی وکیل نام دارند، انتخاب بهترین شان قبل از ورود به قرارداد وکالت با ایشان و محک کارشان کاری دشوار است. اما باید آگاهی داشت که یک سری ویژگی ها وجود دارند که می توان با کمک آنها در مکالمات اولیه، تقریبا از انتخاب خود مطمئن شوید.

الف) تخصص و تسلط به امور: در مشاوره اولیه با وکیل ملکی، تخصص و مهارت ایشان را با پاسخگویی جامع و کامل ایشان به سوالات شما معین می گردد. در واقع، قواعد مربوط به دعاوی ملکی می تواند حتی با توجه به سال خرید و فروش آنها متفاوت باشد و توجه یک وکیل پایه یک ملکی به این جزئیات است که ایشان را از سایرین تمیز می دهد.

ب) راستگو بودن: تضمین صد در صدی نتیجه پرونده، چه در موضوعات حقوقی و چه کیفری امری تقریبا غیر ممکن است. یک وکیل می تواند تضمین نماید که تمام تلاش خود را برای انتخاب درست ترین و کوتاه ترین راه انجام خواهد داد تا از اطاله زمان و هزینه های موکل جلوگیری را به عمل آورد. اما تضمین صد در صدی نتیجه دعوا، قولی بسیار غیر حرفه ای و غیر واقع بینانه خواهد بود.

ج) بالا بودن تعداد پرونده های حقوقی مرتبط به ملک در رزومه کاری ایشان: مشخص است که هر چقدر میزان دعاوی ملکی یک وکیل یا موسسه حقوقی بیشتر باشد، تسلط ایشان بر امور ماهوی و تشریفاتی پرونده بیشتر خواهد بود. در تمامی اصناف، بررسی رزومه کاری از ابتدایی و مهم ترین اقداماتی است که قبل از واگذاری کاری به ایشان ، باید صورت پذیرد.

انواع دعاوی ملکی

همانطور که پیشتر هم گفته شد، دعاوی ملکی همگی یکسان نبوده و با توجه به مشکل موجود تقسیم بندی می شوند. انواع دعاوی ملکی عبارتند از:

دعاوی حقوقی ملکی

این نوع دعاوی در دادگاه های عمومی و حقوقی محل موضوع دعوا مورد رسیدگی قرار میگیرند. مهم ترین این دعاوی عبارتند از: دعاوی سرقفلی یا همان حق کسب و پیشه که دادخواست آن توسط وکیل سرقفلی به دادگاه تقدیم میشود، دعوای الزام تنظیم سند رسمی توسط وکیل الزام به تنظیم سند، دعاوی مربوط به اخذ پایان کار، تخلیه اماکن تجاری و فسخ قرارداد که توسط وکیل قراداد پیگیری خواهد شد. هم چنین وکیل دعاوی فروش مال مشاع در این دسته از دعاوی، وکالت موکل خود را به عهده می گیرند.

دعاوی کیفری ملکی

شاید ترکیب دو کلمه ملکی و کیفری در کنار یکدیگر نامانوس به نظر برسد. اما دعاوی وجود دارد که موضوع آن ملک و املاک بوده اما در آن جرمی محقق شده است. رسیدگی به این دعاوی نیز در حیطه تخصص یک وکیل ملکی است که پرونده های جزایی و کیفری نیز در رزومه کاری خود داشته باشد. مهم ترین این دعاوی عبارتند از: دعوی ارتکاب جرم کلاهبرداری در خرید و فروش و معاملات املاک و مسکن، دعوی خیانت در امانت، دعوی فروش غیرقانونی اموال فردی به یک یا چندین فرد دیگر و غیره.

دعاوی ملکی ثبتی

دعاوی ثبتی ملکی مربوط به فعالیت‌های حوزه ثبت اسناد و املاک است که به علت‌های مختلفی مانند سهل انگاری و شتاب زدگی مالک برای خرید و فروش ملک حاصل می‌شود و مشکلات و خسارت‌های زیادی را برای طرفین معامله به بار می آورد.

مهم ترین این دعاوی عبارتند از : دعوی ابطال سند رسمی (باطل شدن سند به دلیل های مختلف)، دعوی ابطال اجرائیه‌‌ ثبتی املاک مرتبط ، دعوی ابطال سند مالکیت معارض و دعوی اجرای ثبت.

 

 

هزینه وکیل دعاوی ملکی

هزینه ی وکیل ملکی هر سال مطابق تعرفه تعیین می شود. میزان حق الوکاله در پرونده های ملکی ارتباط مستقیم با تخصص و تبحر وکیل و نوع کار انجامی و موضوع آن دارد که معمولاً به صورت درصد تعیینی از سوی وکیل متخصص ملکی از ملک موضوع دعوی می باشد.

البته مبلغ قرارداد وکالت مانند سایر قرارداد ها می تواند بر اساس تراضی و توافی طرفین ( یعنی وکیل و موکل)، تعیین گردد. برای مثال برای دعوی خلع ید،هزینه ممکن است به گونه ای متفاوت از تعرفه بین وکیل و موکل، معین گردد. فلذا بهتر است با توجه به موضوع حادث گردیده و در جهت مشاوره با وکیل متخصص ملکی در مؤسسه حقوقی عدالت آریایی تماس بگیرد ما برای حل موضوعات ملکی تان در کنار شما خواهیم بود.

چرا باید موسسه حقوقی عدالت آریایی را انتخاب کنید؟

موسسه حقوقی عدالت آریایی با درصد بالای ۸۶ درصد پرونده های حل شده، یکی از بهترین و حرفه ای ترین موسسه های حقوقی شهر تهران است. تخصص، تجربه و صداقت الگوی راه این موسسه بوده تا بتواند برای احقاق حقوق هموطنان عزیز گامی برداشته و پرچم عدالت را سرافراز نگه دارد.

 

سوالات متداول درباره وکیل ملکی

وکیل املاک یک متخصص حقوقی است که در قوانین و مقررات مربوط به خرید، فروش، اجاره و مالکیت املاک و مستغلات تخصص دارد. آنها می توانند در انواع موضوعات حقوقی مربوط به املاک، از جمله تهیه پیش نویس و بررسی قراردادها، مذاکره در معاملات، حل اختلافات و ارائه مشاوره حقوقی در مورد امور مربوط به املاک، به مشتریان کمک کنند.
برای وکیل املاک ، ابتدا باید مدرک حقوق را از دانشگاه یا موسسه معتبر دریافت کنید. پس از اتمام مدرک تحصیلی، باید در آزمون وکالت قبول شده و در کانون وکلای دادگستری ایران ثبت نام کنند. علاوه بر این، آنها ممکن است با گذراندن دوره های پیشرفته یا اخذ گواهینامه های مربوطه، تخصص در قانون املاک و مستغلات را انتخاب کنند.
برخی از مسائل حقوقی رایج که یک املاک و مستغلات است وکیل می تواند در تهیه پیش نویس و بررسی قراردادهای خرید یا اجاره، انجام جستجوی مالکیت و بررسی دقیق، حل و فصل اختلافات ملکی، رسیدگی به مسائل منطقه بندی و کاربری زمین و وکالت از مشتریان در دعاوی ملکی کمک کند. آنها همچنین می توانند مشاوره حقوقی در مورد مسائلی مانند مالیات بر دارایی، وام مسکن، و مراحل سلب مالکیت ارائه دهند.
مونا ترابی

مونا ترابی

وکیل پایه یک دادگستری ، مدیر مؤسسه عدالت آریایی

درخواست مشاوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره